Britské aerolinky Flybe zastavili prevádzku. Spoločnosť sa dostala do platobnej neschopnosti

Britské aerolinky Flybe zastavili prevádzku. Spoločnosť sa dostala do platobnej neschopnosti
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Britská regionálna letecká spoločnosť Flybe sa dostala do insolvencie a zrušila všetky svoje lety z Británie a do Británie. Oznámila to v sobotu firma na svojich internetových stránkach. Vyzvala cestujúcich, ktorí si u nej kúpili letenky, aby nejazdili na letisko, pokiaľ si sami nezabezpečia alternatívny let pri iných aerolinkách

"Flybe bohužiaľ nie je schopná alternatívne lety pre cestujúcich zaistiť," uviedla firma. Aerolinky Flybe ponúkali okrem iného lety z Londýna, Birminghamu a severoírskeho Belfastu a prevádzkovali linky do Amsterdamu a Ženevy, napísala agentúra DPA. O prácu príde 277 zamestnancov Flybe. Vo firme by tak malo zostať 44 ľudí, uviedol server Sky News.

Spoločnosť Flybe sa dostala do insolvencie už v minulosti, a to v marci 2020. Nedokázala sa vtedy vyrovnať s prudkým poklesom dopytu v dôsledku šírenia koronavírusu. Vlani na jar sa jej však podarilo prevádzku obnoviť.

Zánik Flybe pritom prichádza v čase, keď sa letecké spoločnosti tešia z nárastu dopytu po leteckej doprave. Nízkonákladové aerolinky, ako je najväčšia európska letecká spoločnosť Ryanair, a britský easyJet oznámili rekordný počet rezervácií na čas letných dovoleniek. Ľudia o lietaní majú záujem napriek hroziacej recesii, napísala agentúra Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá