Liptáci rabovali na Slovane, sieť súperovej brány rozvlnili až trikrát

ta3 TASR
22.1.2023 19:53

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľnom domácom zápase 32. kola Tipos extraligy s MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3. Slovan však aj napriek prehre zostal na čele tabuľky so 73 bodmi o skóre pred Zvolenom.

Hostia z Liptova išli do vedenia v 1. tretine zásluhou Mareka Vankúša, v tretej tretine ich prekvapivý triumf poistili Andreas Štrauch a Lukáš Handlovský. Brankár MHk Michal Valent si pripísal 32 úspešných zákrokov. Dosiahol druhé čisté konto po sebe a štvrté v sezóne. Pre zverencov Ernesta Bokroša to bol zároveň štvrtý triumf v sérii.

32. kolo TEL:
HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 13. Vankúš (Bokroš, Ventelä), 42. Štrauch (Šmída, Karsums), 49. Handlovský (Kriška, Walega). Rozhodovali: Novák, Rojík – Frimmel, Hajnik, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 3562 divákov.

Slovan Bratislava: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Maier, Ackered, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Zigo, Duke, Lukošík – Török, Kytnár, Haščák – Šotek, Preisinger, Petriska

Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Bokroš, Diakov, Novajovský, Hudec, Kapičák, Pavúk – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Štrauch – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Braun, Šmída, Vankúš