Východoslovenská Dukla vynulovala Nové Zámky. Všetky góly vsietil obranca Osburn

22.1.2023 19:28

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 32. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 3:0. Všetky tri góly strelil americký obranca Zach Osburn, ktorý svoj hetrik vtesnal medzi 26. a 32. minútu. Zároveň sa stal prvým obrancom, ktorý strelil hetrik v extraligovej sezóne 2022/2023.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC MIKRON Nové Zámky 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 26. Osburn (Pavlovs, Hammond), 31. Osburn (Galamboš), 32. Osburn (Galamboš, Hammond). Rozhodovali: Krajčík, Snášel - Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik - Vašaš, Suja, Buc - Pereskokov, Pavlovs, Garreffa - Žitný, Bjalončík, Paločko - Zabusovs, Galamboš, Lapšanský

Nové Zámky: Kantor (31. - 35. Ovečka) - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, T. Mikúš, Loggins - Mišiak, Ondrušek, Klempa - Hajnik, J. Mikúš, Múčka

Brankár domácich Stanislav Škorvánek si pripísal 22 zákrokov a dosiahol druhé čisté konto v sezóne. Hosťom k lepšiemu výsledku nepomohla ani 107-sekundová presilovka o dvoch hráčov v druhej tretine. Osburn strelil dva zo svojich troch gólov náhradnému brankárovi Jurajovi Ovečkovi, ktorý od 31. do 35. minúty zastúpil Pavla Katora.

Zápas sledovalo 3800 divákov, ktorí mali bezplatný vstup. Išlo o reakciu michalovského klubu na neuspokojivé nedávne výsledky, predovšetkým na domácom ľade. Hráči Nových Zámkov prehrali piaty zápas po sebe, čo sa im stalo prvýkrát od januára 2021. Michalovčania v tabuľke preskočili svojho súpera a dostali sa na 5. miesto.