Zamestnanci VW SK podali vlani 9400 zlepšovacích návrhov

Zamestnanci VW SK podali vlani 9400 zlepšovacích návrhov
Zdroj foto: SITA
Takmer 9400 zlepšovacích návrhov podalo v roku 2012 celkovo 2800 zamestnancov Volkswagen Slovakia (VW SK). Ušetrili tým v roku 2012 firme dosiaľ najvyšší objem finančných prostriedkov, a to 6,44 milióna eur.

Prostredníctvom ekologických zlepšovacích návrhov spoločnosti ušetrili 2,7 milióna kilowatthodín elektrickej energie, 5000 m3 zemného plynu a 659 ton CO2.

Každý zlepšovateľ, ktorý podal a zrealizoval návrh, bol odmenený. Za návrh s merateľným prínosom mohol získať 10 % z ročnej ušetrenej sumy po odpočítaní nákladov až do 8300 eur. Najvyššie odmeny za svoje návrhy získali v minulom roku desiati zlepšovatelia. Autori nemerateľných zlepšení dostali za každý návrh 20 eur.

Manažment ideí a proces neustáleho zlepšovania KVP koncernového výrobného systému umožňuje zamestnancom VW SK aktívne sa podieľať na uskutočňovaní zmien a zlepšení. Môžu tak ovplyvniť rozvoj podniku, zvýšiť jeho konkurencieschopnosť a zmeniť svoje pracovné prostredie. Nikto totiž nepozná dané pracovné miesto lepšie ako sám zamestnanec, ktorý na ňom pracuje.

TASR informoval Vladimír Machalík, hovorca spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá