Polícia zadržala brazílskeho futbalistu Alvesa v Barcelone. Svoje obvinenie popiera

20.1.2023 12:12

Brazílskeho futbalistu Daniho Alvesa zadržala v piatok španielska polícia za údajne sexuálne napadnutie ženy v Barcelone. K skutku malo dôjsť 31. decembra v nočnom klube v katalánskej metropole. Bývalý hráč Barcelony pôsobí od leta v mexickom klube UNAM Pumas. Informácie priniesla agentúra AP.

Polícia zadržala Alvesa za údajne sexuálne napadnutie v Barcelone
AP Photo/Andre Penner

Alves je momentálne v cele predbežného zadržania a predstúpi pred sudcu, ktorý rozhodne o prípadných obvineniach voči nemu. Sexuálne napadnutie má v španielskom trestnom poriadku široký rozsah, môže znamenať všetko od sexuálneho obťažovania až po znásilnenie. Tamojšia polícia neuviedla k prípadu žiadne ďalšie podrobnosti, podľa AFP sa však mala žena sťažovať na nevhodné dotyky zo strany futbalistu na intímnych miestach. Alves pre španielsku televíziu potvrdil, že v spomínanom nočnom klube bol, ale údajnú obeť napadnutia podľa vlastných slov nikdy nevidel.

Tridsaťdeväťročný Alves pôsobil v Barcelone na poste obrancu v rokoch 2008-2016 i v sezóne 2021/22. Počas svojej úspešnej kariéry obliekal aj dresy FC Sevilla, Juventusu Turín, Paríža Saint-Germain či brazílskych tímov Esporte Clube Bahia a FC Sao Paulo. S Barcou triumfoval trikrát v Lige majstrov a so Sevillou má na konte dve víťazstva v niekdajšom Pohári UEFA. V španielskej lige získal šesť titulov s Barcou, dva pridal s PSG v Ligue 1 a s Juventusom triumfoval raz v lige na Apeninskom polostrove. V brazílskej reprezentácii odohral 126 stretnutí.

"Bol som tam s viacerými ľuďmi a zabávali sme sa. Všetci vedia, že rád tancujem, ale nepotrebujem počas toho obťažovať ostatných," uviedol pre agentúru AFP obranca, ktorý bol v Španielsku na dovolenke. Barcelonská prokuratúra začala vyšetrovanie už začiatkom tohto mesiaca.

Tridsaťdeväťročný obranca pôsobil v Barcelone v rokoch 2008-2016 i v sezóne 2021/22. Počas svojej úspešnej kariéry obliekal aj dresy FC Sevilla, Juventusu Turín, Paríža Saint-Germain či brazílskych tímov Esporte Clube Bahia a FC Sao Paulo. S Barcou triumfoval trikrát v Lige majstrov a so Sevillou má na konte dve víťazstva v niekdajšom Pohári UEFA. V španielskej lige získal šesť titulov s Barcou, dva pridal s PSG v Ligue 1 a s Juventusom triumfoval raz v lige na Apeninskom polostrove. V brazílskej reprezentácii odohral 126 stretnutí a dvakrát s ňou získal titul na Copa America.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok