Po hustom snežení sú cesty v Poprade zjazdné, avšak vodiči by mali byť naďalej opatrní

ta3/TASR
18.1.2023 09:55

Po hustom nočnom snežení sú všetky cesty v okresoch Poprad, Levoča a Kežmarok zjazdné. V úsekoch, kde nie je možný chemický posyp, však treba rátať s ujazdenou vrstvou snehu na vozovke. Potvrdil to riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský a apeloval na vodičov, aby tomu prispôsobili najmä rýchlosť jazdy.

Po hustom snežení sú cesty v Poprade zjazdné, avšak vodiči by mali byť naďalej opatrní
TASR - Adriána Hudecová

"Nie všetky cesty sú zjazdné v plnej rýchlosti, takže treba spomaliť. Chránené oblasti, vodné zdroje, horské priechody, tam treba  počítať so snehom, vozovky sú však posypané kamienkami. Na ostatných miestach sme cesty vyčistili na asfalt a sú prevažne mokré," priblížil situáciu Polomský. Dodal, že počas noci napadalo v regióne približne 25 centimetrov snehu, takže všetky mechanizmy boli v teréne. V ranných hodinách sa napríklad v Poprade snehové zrážky zmenili na dážď. "Boli nám v noci pomôcť z Prešova a zo Starej Ľubovne tri sypače, myslím si, že na to, koľko snehu napadlo, sú cesty vo veľmi dobrom stave," skonštatoval Polomský.

Sťažené podmienky sú podľa neho napríklad v oblasti Vysokých Tatier, na horských priechodoch Vernár či Spišská Magura, na ceste smerom na poľskú hranicu, ale aj medzi Vikartovcami a Liptovskou Tepličkou. "Cez deň majú byť teploty nad nulou, takže by sa tá situácia nemala nejako skomplikovať," uzavrel.

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) pre TASR doplnil, že v súvislosti s poveternostnými podmienkami zasahovali v noci na stredu celkom 15-krát. "V okresoch Kežmarok a Stará Ľubovňa zasahovali trikrát, v Popradskom okrese päťkrát, Humenné a Levoča mali po dva výjazdy. Príčinou výjazdov boli uviaznuté vozidlá v neprejazdných úsekoch ciest a popadané stromy a konáre. Nešlo však o nič vážne, všetky výjazdy sa zaobišli bez zranení. Celkovo zasahovalo od utorka (17. 1.) od 22. hodiny do stredy do 6. hodiny 49 príslušníkov HaZZ a nasadených bolo 15 kusov techniky," priblížil operačný dôstojník. V ranných hodinách pomáhali hasiči ešte v troch ďalších prípadoch.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok