Svitko obsadil v trinástej etape Rely Dakar 21. miesto. Celkovo je na dvanástej priečke

ta3 TASR
14.1.2023 14:06

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v sobotňajšej trinástej etape Rely Dakar 21. miesto. Jeho krajan Juraj Varga skončil v kategórii štvorkoliek šiesty. Vedúci motocyklista Toby Price má pred záverečnou etapou na druhého Kevina Benavidesa náskok iba 27 sekúnd.

Pretekári absolvovali v sobotu 675 kilometrov z mesta Šajbah do Al Hofufu, pričom samotný špeciál mal dĺžku 154 kilometrov. V nedeľu je na programe záverečná štrnásta etapa s cieľom v meste Dammam na pobreží Perzského zálivu.

Medzi motocyklami zvíťazil Argentínčan Kevin Benavides na KTM a dosiahol tak prvé víťazstvo na prebiehajúcom Dakare. V celkovom hodnotení poskočil na druhé miesto a na vedúceho Austrálčana Tobyho Pricea stráca len dvanásť sekúnd. Ten skončil v sobotu na piatej pozícii (+2:28). Na prvom mieste figuroval pred minútovou penalizáciou Benavidesov brat Luciano, ktorý nakoniec obsadil tretiu pozíciu (+57 s).

Svitko štartoval s číslom šestnásť a po tridsiatich kilometroch klesol o šesť priečok. V priebehu etapy figuroval aj v najlepšej dvadsiatke, nakoniec však prišiel do cieľa s mankom 12:15 minúty na 21. pozícii. Napriek tomu si v celkovom hodnotení polepšil o dve priečky, momentálne mu patrí dvanáste miesto.

Varga bol pôvodne siedmy, no po pätnásťminútovej penalizácii pre Litovčana Laisvydasa Kanciusa poskočil o jednu pozíciu. Na víťaza Marcela Medeirosa z Brazílie stratil 9:43 minúty a v celkovom hodnotení si udržal štvrtú priečku.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok