NBA: Miami prekonalo rekord z roku 1982, premenilo všetkých 40 trestných hodov

ta3 TASR
11.1.2023 16:26

Basketbalisti Miami sa postarali o nový rekord zámorskej NBA. Vo víťaznom súboji proti Oklahome (112:111) premenili všetkých 40 trestných hodov a prekonali zápis Utahu z roku 1982, ktorý mal dueli s Portlandom bilanciu 39 z 39. Hostia prehrali napriek triple-double, ktoré dosiahol Josh Giddey.

Jimmy Butler úspešne zvládol 23 trestných hodov, vrátane víťazného necelých 13 sekúnd pred koncom. Domáci pritom ešte v poslednej minúte prehrávali o päť bodov, no skvelým záverom skóre otočili. "Vôbec som si neuvedomil, že sme premenili všetky trestné hody. Celú sezónu sa nám v nich darí, ale toto je šialené," reagoval tréner Miami Erik Spoelstra. Butlerova bilancia 23 z 23 je druhá najlepšia v histórii, James Harden premenil v drese Houstonu 24 bez jediného zaváhania v roku 2019 a Dirk Nowitzki dokázal to isté za Dallas v roku 2011.

Stephen Curry sa vrátil po 11-zápasovej absencii spôsobenej zranením, no jeho Golden State Warriors prehrali doma s Phoenixom 113:125. Curry si pripísal 24 bodov. Úspešnejší návrat do zostavy zaznamenal Joel Embiid z Philadelphie, ktorý vynechal predchádzajúce tri zápasy pre problémy s nohou. Vo víťaznom súboji s Detroitom (147:116) odohral iba 23 minút, no dokázal nastrieľať 36 bodov a pridal 11 doskokov. Jeho spoluhráč James Harden sa blysol triple-double so 16 bodmi, 15 asistenciami a 12 doskokmi.

Luka Dončič dosiahol 43 bodov, no nezabránil prehre Dallasu na palubovke Los Angeles Clippers 101:113.  Kawhi Leonard sa v drese domácich prezentoval 33 bodmi. Donovan Mitchell z Clevelandu sa blysol 46 bodmi, jeho tím však podľahol na pôde Utahu 114:116.