NHL: Montreal nestačil na Seattle, Slafkovský nebodoval už 12 zápasov v rade

ta3 tasr
10.1.2023 07:07

Hokejisti Montrealu prehrali v noci na utorok v NHL doma so Seattlom 0:4. Slovenský útočník v drese Canadiens Juraj Slafkovský natiahol sériu bez bodu na 12 duelov v sérii.

Najvyššie draftovaný hráč uplynulého leta nastúpil v druhom útoku, odohral 14:37 min a pripísal si dve strely na bránu a mínusový bod. Svoje bodové konto nerozšíril už 12 stretnutí. Na bránku súpera vyslal dva pokusy a rozdal aj dva bodyčeky. Montreal prehral osem z predchádzajúcich deviatich zápasov a patrí mu predposledná priečka Východnej konferencie. Hráči tímu Kraken natiahli víťaznú sériu na päť duelov v rade a sú na západe na 5. mieste s mankom 6 bodov na vedúci Vegas. "Mali sme skvelý začiatok zápasu. Odohrali sme naozaj dobrú prvú tretinu, dokázali sme si v nej nielen vybudovať náskok, ale herný prejav bol výborný. To nás naštartovalo, uviedol tréner Seattlu Dave Hakstol."

Philadelphia položila základ víťazstva nad Buffalom v úvodnej tretine, ktorú vyhrala 3:0. "Bola to najhoršia prvá tretina v tejto sezóne," skonštatoval útočník Sabres Kyle Okposo. Po dva body v prvom dejstve zaznamenali útočníci Travis Konecny a Joel Farabee. Prvý menovaný dvakrát asistoval a natiahol bodovú sériu už na deväť duelov. Farabee zaznamenal gól a asistenciu. Najvýraznejší podiel na výhre 4:0 však mal švédsky brankár Samuel Ersson, ktorý vo svojom piatom stretnutí NHL vychytal prvé čisté konto, keď vykryl všetkých 28 striel súpera. "Je to skvelý pocit a výnimočný moment. Musíme na toto víťazstvo nadviazať aj v ďalších zápasoch," povedal pre stránku nhl.com dvadsaťtriročný brankár Flyers.

Nashville proti Ottawe potvrdil dobrú formu a zvíťazil na ľade súpera 3:0. Predators uspeli štvrtýkrát za sebou a opäť sa mohli oprieť o výborný výkon fínskeho brankára Juuseho Sarosa, ktorý zlikvidoval 38 striel Ottawy a zaznamenal prvý shutout v sezóne a devätnásty v kariére. "Cítil som sa dobre a chalani mi dnes veľmi pomohli. Zblokovali veľa striel a odohrali výborné oslabenia. Musím ich pochváliť," povedal dvadsaťsedemročný Fín. V zápase nepredĺžil sedemzápasovú bodovú sériu nemecký útočník Tim Stützle. Duel odštartoval v 15. minúte 150. gólom v NHL kapitán hostí Roman Josi, ktorému asistoval v prečíslení dvoch proti jednému jeho krajan Nino Niederreiter.

Los Angeles zvíťazilo nad Edmontonom 6:3, keď Kings vyhrali všetky tretiny zhodne 2:1. Najdôležitejším faktorom v zápase bola efektivita presilových hier. Domácim sa podarilo až štyrikrát využiť početnú výhodu, pričom Edmonton nevyužil ani jednu z desiatich. Na všetkých presilovkových góloch mal podiel švajčiarsky útočník Kevin Fiala, ktorý dva góly strelil a na ďalšie dva prihral trojbodovému Adrianovi Kempemu. Fiala zaznamenal druhý trojbodový večer za sebou, keď v predošlom zápase pri víťazstve nad Vegas (5:1) strelil hetrik. "Kevinov prínos pre tím je veľký. Môže odohrať veľa minút a jeho hra sa prenáša všade, kam korčuľuje. Môže hrať s vysokými hráčmi, nízkymi, rýchlymi, chytrými či priamočiarymi. Takého hráča nájdete len zriedka," nešetril superlatívmi na adresu dvadsaťšesťročného Švajčiara hlavný kouč Tod McLellan.

NHL - sumáre:
Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Góly: 3. MacEwen (Brown, Deslauriers), 14. Farabee (Sanheim, Konecny), 15. Cates (Konecny, Farabee), 42. Allison (Hayes). Brankári: Anderson - Ersson, strely na bránku: 28:38

Montreal Canadiens - Seattle Kraken 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Tolvanen (Dunn, Gourde), 11. Sprong (Burakovsky, Beniers), 15. Dunn (Tolvanen, Gourde), 59. Beniers (Eberle). Brankári: Montembeault - Jones, strely na bránku: 21:41

Ottawa Senators - Nashville Predators 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 15. Josi (Niederreiter, Forsberg), 16. Lauzon (Jeannot, Novak), 48. Forsberg (Parssinen, McDonagh). Brankári: Talbot - Saros, strely na bránku: 38:36

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 10. Fiala (Kempe, Kopitar), 12. Fiala (Vilardi), 24. Kempe (Fiala, Danault), 32. Kempe (Fiala, Doughty), 48. Iafallo (Arvidsson, Doughty), 59. Arvidsson - 18. Yamamoto (Nurse, Bouchard), 37. McLeod (Bouchard, Broberg), 50. McDavid. Brankári: Copley - S. Skinner (24. Campbell), strely na bránku: 38:31