Vlhovú správa o zrušení slalomu zaskočila: Chcela som ísť na kopec, cítila som sa dobre

ta3 tasr
5.1.2023 17:04

Petra Vlhová chcela vo štvrtok útočiť na prvý triumf v sezóne. Pred druhým slalomom v Záhrebe sa cítila veľmi dobre, no jej plánom skrížila cestu nepriazeň počasia. Na kopci v Slijeme od rána fúkalo a situáciu navyše komplikovalo aj teplé počasie. Slovenskú lyžiarku táto správa zarmútila, no pozitíva videla v tom, že sa môže o deň skôr pustiť do tréningu obrovského slalomu.

Podmienky na lyžovanie neboli ideálne ani v stredu, o zrušení štvrtkových pretekov informovali organizátori tesne pred poludním. "Bola som na izbe, už som sa pripravovala na odchod. Nečakala som to, prekvapilo ma to a trochu aj zamrzelo. Chcel sa som ísť na kopec, lebo som sa cítila dobre. Na druhej strane je to pre nás lepšie, lebo by sme možno odjazdili len prvé kolo a takto sme sa to dozvedeli včas," reagovala Vlhová.

Slovenská reprezentantka sa po druhom mieste v stredajších pretekoch chcela vytiahnuť ešte vyššie, ráno mala veľmi dobré pocity. "Nie vždy je to tak, že ak sa dobre vyspím tak, tak sú aj dobré preteky, ale dnes som sa naozaj dobre vyspala."

Tím Vlhovej sa ešte vo štvrtok presunul do Kranjskej Gory, kde sú 7. a 8. januára na programe dva obrovské slalomy. V tejto disciplíne sa 27-ročná lyžiarka cíti istejšia ako vlani: "V obráku sa cítim veľmi dobre, môj cieľ bol zlepšiť sa v ňom. Mám to dobre rozbehnuté, ale dokonca zostáva ešte veľa času. V Kranjskej Gore to nemám veľmi rada, nedarilo sa mi tam veľmi a teraz verím, že mi sadnú podmienky. Dúfam, že to teraz prelomím."

V stredajšom slalome predviedla Vlhová až na pár zaváhaní jazdu, s ktorou bol spokojný aj jej otec. Ten uviedol, že konečne videl u nej "ohnivú" jazdu. Jeho dcéra sa nedávno pasovala s chorobou, ale už sa cíti dobre: "Cítim sa oveľa lepšie, stratila som silu, ale už sa dostávam späť. Chcem víťaziť, ale keď to nejde, tak sa tomu nepoddávam. Beriem to tak, že to je tak, ako má byť a snažím sa byť lepšia v ďalších pretekoch. Je to šport, chcem sa zlepšovať."

Stále čaká na prvý triumf v sezóne, ale verí, že sa dočká čoskoro: "Všímam si, že to ľudia riešia, ale možno si uvedomia, že keď som vyhrávala, tak to všetci brali ako samozrejmosť a teraz vidia, aké to je naozaj ťažké. Ale pracujem na tom, aby sa to čoskoro podarilo."

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok