Vlhová obsadila v Záhrebe druhé miesto. Dosiahla najlepší výsledok v sezóne

ta3 TASR
4.1.2023 13:06

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v stredajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe druhé miesto. V chorvátskej metropole zaostala o 76 stotín za Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá slávila 81. triumf v prestížnom seriáli. Tretia skončila so stratou 1,21 s Švédka Anna Swennová-Larssonová.

Vlhová obsadila v Záhrebe druhé miesto. Dosiahla najlepší výsledok v sezóne
TASR - Martin Baumann

Shiffrinová triumfovala v Záhrebe po piaty raz, čo sa ešte nepodarilo žiadnej pretekárke. Už iba jedno víťazstvo jej chýba k tomu, aby sa dotiahla na ženský rekord Lindsey Vonnovej, ktorá vyhrala 82 pretekov SP. Absolútny rekord drží Švéd Ingemar Stenmark, ktorý získal prvé miesto celkovo v 86 pretekoch. "Som veľmi šťastná. Je to neuveriteľné, že som vyhrala piate preteky SP za sebou. Lyžovanie mi teraz prináša veľkú radosť," uviedla v cieľových priestoroch Shiffrinová, ktorá je suverénne na čele celkového poradia SP a vedie aj klasifikáciu slalomu.

Vlhová získala v Záhrebe korunu snehovej kráľovnej tri roky za sebou. V stredu bola po prvom kole druhá o 55 stotín za Shiffrinovou, keď sa po výjazde zo strminy nevyhla chybám. V druhom kole predviedla na rozbitej trati dravú jazdu, zvládla aj terénne nerovnosti a posunula sa na druhú priečku. Dosiahla 63. pódiové umiestnenie v SP a najlepší tohtosezónny výsledok v slalome.

"Bolo to náročné, bolo veľmi teplo. Ja to hodnotím pozitívne. Teším sa z druhého miesta. Odstup od Mikaely je trochu väčší, ale ona je v tejto sezóne veľmi silná. Keď sa rozbehne, je veľmi ťažké ju zastaviť. Musím si zanalyzovať obe jazdy a vo štvrtkovom slalome dám do toho všetko. Po prvom kole som bola dnes nahnevaná, lebo som tam spravila veľkú chybu," povedala Vlhová pre TV JOJ.

Lyžiarky štartovali v 1. kole z nižšieho miesta a trať bola kratšia ako v uplynulých rokoch. Jej nástrahy nezvládli Nemka Lena Dürrová, Američanka Paula Moltzanová ani Češka Martina Dubovská, ktorá už na prvej bránke chytila "špicara". V druhom kole nepochodila ani úradujúca majsterka sveta Rakúšanka Katharina Liensbergerová, ktorá spravila tri bránky pred cieľom veľkú chybu.

Výsledky slalomu SP žien v Záhrebe:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:36,42, 2. Petra VLHOVÁ (SR) +0,76, 3. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,21, 4. Wendy Holdenerová (Švajč.) +1,38, 5. Ana Buciková (Slovin.) +2,36, 6. Camille Rastová (Švajč,) +2,73, 7. Franziska Gritschová (Rak.) +2,85, 8. Maria Therese Tvibergová (Nór.) a Amelia Smartová (Kan.) obe +2,93, 10. Leona Popovičová (Chor.) +3,02

Celkové poradie v SP (po 16 súťažiach): 1. Shiffrinová 975 bodov, 2. VLHOVÁ 586, 3. Holdenerová 495, 4. Sofia Goggiová (Tal.) 470, 5. Lara Gutová-Behramiová (Švajč.) 371, 6. Corinne Suterová (Švajč.) 337

slalom (6): 1. Shiffrinová 525 bodov, 2. Holdenerová 420, 3. VLHOVÁ 360, 4. Swennová-Larssonová  320, 5. Buciková a Lena Dürrová (Nem.) 195  

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok