Polícia obvinila podozrivého z vraždy v Michalovciach. Zadržali ho v Žiline

4.1.2023 11:12

Policajný vyšetrovateľ v stredu obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy podozrivého z novoročnej vraždy v Michalovciach. Podozrivým je osemnásťročný muž, ktorý mal prvého januára v skorých ranných hodinách dobodať 46-ročnú ženu. Informoval o tom policajný prezident Štefan Hamran.

"Dôkazy, ktorými vyšetrovateľ disponuje, sú natoľko silné, že nemal najmenšie pochybnosti, že spáchal skutok," skonštatoval policajný prezident. Vyzdvihol, že páchateľa sa podarilo identifikovať a zadržať necelých 48 hodín od skutku. Hamran predpokladá, že osoba bude väzobne stíhaná, vidí dôvody na väzbu.

Ako vyplýva z obvinenia, páchateľ mal konať v úmysle získať majetkový prospech. Hamran potvrdil, že obeť napadol po tom, ako si vybrala peniaze z bankomatu.              

Podozrivého zadržali v Žiline, vo vlaku smerujúcom do Českej republiky. Komunikoval predtým aj so železničnou políciou v Košiciach. "V tom čase ešte nevedeli, že osoba bude podozrivá zo spáchania tohto skutku," priblížil Hamran. Keď hliadku kontaktovali kolegovia z košickej polície, policajti zo stanice si na osobu spomenuli. Zistili, že jej popis zodpovedá popisu hľadaného, potvrdili smer cesty aj zakúpený cestovný lístok.

Obeťou vraždy bola 46-ročná Michalovčanka, ktorá na mieste podľahla niekoľkým bodným ranám. Obeť a páchateľ sa podľa doterajších zistení polície nepoznali.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok