NBA: Boston prekvapujúco prehral v Oklahome City, naďalej však zostáva na čele konferencie

TA3 TASR
4.1.2023 07:54

Vedúci tím basketbalovej NBA Boston Celtics prekvapujúco prehral v noci na stredu na palubovke Oklahomy City vysoko 117:150. Mladému tímu Thunder chýbal jeho líder Shai Gilgeous-Alexander, napriek tomu sa v jeho radoch našlo až sedem hráčov, ktorí sa dostali do dvojciferných čísiel.

Najviac bodov dal Josh Gidddey, ktorý si vylepšil kariérne maximum na 25 bodov. Boston naďalej zostáva na čele Východnej konferencie o pol duelu pred Brooklynom, Oklahomčania sú až na 12. priečke západu. Dvojnásobný MVP ligy Jannis Antetokunmpo si vylepšil osobný rekord na 55 bodov a Milwaukee hlavne jeho zásluhou zdolalo doma Washington 123:113. Bucks vrátili súperovi prehru spred dvoch dní.

Oklahoma City v prebiehajúcej sezóne nezvíťazila viac ako o 16 bodov a Boston naopak o viac ako 16 neprehral, no po vzájomnom stretnutí sa obe štatistiky zmenili. Thunder navyše o jeden bod vylepšili svoj bodový rekord, odkedy sa klub presťahoval zo Seattlu. "Proti každému súperovi musíte nastúpiť s pokorou. Dnes sme ju však nemali. Súper nás prehral vo všetkých ukazovateľoch," priznal po stretnutí tréner Joe Mazzulla podľa AP.

Milwaukee trápi maródka, tím nemal k dispozícii Khrisa Middletona a ani Jrue Holidaya. Aj Antetokunmpo pre problémy s kolenom v predchádzajúcom zápase nenastúpil, no aspoň 40 bodov, 10 doskokov a 5 asistencií zaznamenal už v treťom zápase v rade, v ktorom sa objavil na palubovke. Iba traja hráči v histórii ligy dosiahli podobný zápis.  "Už som počul, že začínam byť nudný. Každý jeden večer robím stále to isté. Nevadí mi súpera uspať, ja som sa nenudil. Snažím sa vždy podať ten najlepší výkon," povedal grécky líder tretieho tímu Východnej konferencie.

Výsledky zápasov NBA

Milwaukee - Washington 123:113

Oklahoma City - Boston 150:117

Utah - Sacramento 115:117

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok