Extraliga - Zvolen - Slovan 1:0

3.11.2011 20:52

HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Gól: 60. V. Baláž (L. Jurík, Leskovianský) Vylúčení: 6:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc - M. Korba, M. Smrek, 2430 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ťavoda, Korhonen, Hraško, Zošiak, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Síkela, Zuzin
Slovan: Galbraith - Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, I. Ďatelinka, P. Frühauf - L. Hudáček, Kukumberg, Preisinger - D. Skokan, Macho, Šatan - M. Bakoš, Bulík, Balej - J. Cíger, Buc, M. Bartánus

Vo Zvolene sa hral rýchly, no viac bojovný hokej. Oba tímy sa skôr zamerali na taktiku a v prvej tretine videli diváci málo príležitostí. Už v prvej minúte sa dostal do dobrej šance Šachrajčuk, ale neprekonal Galbraitha v bránke Slovana. Na opačnej strane hrozil najmä Šatanov útok, zvolenská obrana na čele so Škrečkom však pracovala spoľahlivo. Ani gólman belasých sa nedal prekvapiť v 11. minúte pri zadovke Škvaridla. Slovan ešte pohrozil o dve minúty neskôr nebezpečným tečom Skokana.

V druhej tretine pribudlo viac vzruchu, šance mali najmä hostia, v 23. minúte Bakoš preveril Škrečka, no nebezpečnejšia bola dorážka Bulíka. O minútu neskôr mohol po strele Buca skórovať z dorážky aj M. Bartánus. Zvolen kontroval o niekoľko sekúnd neskôr, keď sa Otčenáš preštrikoval až pred Galbraitha, ale zoči-voči neprekonal dánskeho gólmana. Po polovici zápasu boli nebezpečné aj presilovky oboch tímov, hrozili najmä Švárny, Kukumberg a Baláž, no brankári si držali čisté konto. V 35. minúte boli blízko ku gólu Šatan s Kukumbergom, ale z dvoch-troch metrov neprekonali Škrečka.

Aj na začiatku tretej tretiny sa dostali slovanisti do veľkej príležitosti, keď v 42. min. mal pred sebou Balej úplne odkrytú bránku, ale Škrečko v poslednej možnej chvíli vytiahol zákrok ako z "ríše snov". V 44. min "zaváňala" gólom spolupráca Baláža s Leskovjanským, no proti bol Galbraith. Potom mali hostia tri presilovky po sebe a Škrečka poriadne rozohriali, gól však nepadol. Zvolenčania taktiež nevyužili dvojminútovú presilovku a následne už štvrtú v poradí v záverečnej časti opäť nevyužil Slovan. V 58. min. poslal Škvaridlo ideálnu prihrávku spoza brány na Čurillu, ktorý sám z dvoch metrov neprekonal gólmana hostí. Veľká dráma prišla v úplnom závere, keď mali početnú výhodu domáci hokejisti a sedem sekúnd pred klaksónom prestrelil defenzívu i brankára Slovana strelou po ľade spoza kruhov V. Baláž - 1:0

Hlasy
Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Hral sa vynikajúci hokej, obrany na čele s brankárom pracovali stopercentne. Sme radi, že sa nám vydaril záver zápasu, v ktorom sme strelili víťazný gól. Prechádzajúci zápas v Poprade nám nevyšiel, nepodali sme v ňom ideálny výkon, preto som rád, že sme sa rehabilitovali a diváci videli výborný hokej. Vrátili sme sa k hre, ktorá nám prinášala víťazstvá a verím, že zápas v Poprade bol len našou slabšou chvíľou. Chcem vyzdvihnúť tímový výkon a zvlášť brankára Škrečka.

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "V prvej tretine sme hrali 'rozhárane', ďalšie dve dvadsaťminútovky už boli v poriadku. V posledných zápasoch sme dávali góly s ľahkosťou, ale vo Zvolene nie. Bohužiaľ, hokej sa hrá na góly a súper dal o jeden viac a zvíťazil. K tomu mu graulujem."