V Prahe núdzovo pristálo lietadlo, na palube prebehol pôrod

TA3 TASR
30.12.2022 19:08

Lietadlo spoločnosti Wizz Air smerujúce z britského Birminghamu do Bukurešti muselo v noci na piatok núdzovo pristáť na pražskom Letisku Václava Havla. Na palube totiž počas letu začala rodiť jedna z cestujúcich. Informuje česká televízia Nova.

V Prahe núdzovo pristálo lietadlo, na palube prebehol pôrod
Profimedia

Na letisku už na matku i jej čerstvo narodeného syna čakala záchranka, ktorá ju odviezla do nemocnice. "Bezpečne u nás pristálo lietadlo smerujúce do Bukurešti, na ktorého palube prebehol pôrod. Som rád, že mamička aj bábätko sú v poriadku, a želám im veľa zdravia," napísal na sociálnej sieti Twitter riaditeľ letiska Jiří Pos. 

Chlapec sa narodil približne pol hodiny pred pristátím. Pupočnú šnúru prestrihol lekár v Prahe. Na mieste podľa televízie Nova zasahovala aj cudzinecká polícia.

"Kolegovia z oddelenia ochrany letiska Riaditeľstva služby cudzineckej polície sa pripájajú s prianím všetkého dobrého malému chlapčekovi. Nestáva sa často, že by sme v službe asistovali pri pôrode, ale keď už tá chvíľa príde, tak sme pripravení," napísala Polícia ČR na svojom twitterovom účte. Odklonené lietadlo krátko po vynútenom pristátí v Prahe pokračovalo v lete do Bukurešti.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok