Irán zatkol 11 novinárov pre ich zahraničné kontakty

Irán zatkol 11 novinárov pre ich zahraničné kontakty
Zdroj foto: SITA
Iránske úrady zatkli 11 novinárov pre obvinenia z údajnej spolupráce s perzsky hovoriacimi mediálnymi organizáciami v zahraničí. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Zatýkanie je súčasťou veľkého záťahu na médiá, ktorý preukázal, že Irán má nulovú toleranciu voči tým, ktorí spolupracujú s disidentskými médiami či pobočkami považovanými za "nepriateľské", poznamenáva americká tlačová agentúra.

 

Šéfredaktori zadržaných novinárov dnes spresnili, že 11 z nich zatkli a vzali do väzby v nedeľu v neskorých večerných hodinách kvôli ich "zahraničným kontaktom". Zadržaní patria do šiestich od seba nezávislých mediálnych organizácií vrátane štyroch denníkov, jedného týždenníka a polooficiálnej domácej tlačovej agentúry ILNA.

Irán v uplynulých rokoch kritizoval stanicu Hlas Ameriky i perzský servis spravodajskej stanice BBC a označil ich za predĺžené rameno amerických a britských tajných služieb. Teherán zároveň varoval pred vážnymi dôsledkami, hroziacimi tým novinárom a aktivistom, ktorí budú mať kontakty na tieto pobočky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá