Slovan v koncovke zlyhal, Čerepovcu nestrelil ani jeden gól

TA3, TASR
26.1.2013 22:17

Slovanisti odštartovali sériu štyroch domácich stretnutí zápasom proti Čerepovcu. Tomu mali čo oplácať, keďže v prvom meraní síl prehral Slovan v Rusku 0:6.

Hokejisti Slovana Bratislava otvorili záverečnú sériu zápasov na domácom ľade v základnej časti KHL sobotňajšou prehrou 0:3 s tabuľkovým susedom Severstaľom Čerepovec. Ústrednou postavou stretnutia bol útočník Denis Kazionov, ktorý strelil prvý gól hostí a na ďalšie dva prihral.

Slovanisti tak neoplatili Severstaľu debakel 0:6 z jeho ľadu a pripísali si druhú prehru s týmto súperom. Navyše, prvýkrát v sezóne prehrali doma "na nulu". Zverenci trénera Rostislava Čadu odohrajú ďalší zápas v pondelok 28. januára, keď o 19.00 narazia v Slovnaft Aréne na bieloruský tím Dianmo Minsk.

Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 3. Kazionov (Ketov, Kiselevič), 25. Berdnikov (Kiselevič, Kazionov), 37. Rjazancev (Ketov, Kazionov). Rozhodcovia: Kadyrov, Rogačjov - Metalnikov, Sitorkin (všetci Rus.), vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, Ölvecký, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Hudáček - Mikúš, Preisinger, Daňo
Severstaľ Čerepovec: Košečkin - Kiselevič, Laakso, Čáslava, Rjazancev, Andersen, Jegoršev, Stasenko, Popov - Ketov, Kazionov, Šipačjov - Videll, Berdnikov, Anisin - Bergfors, Medvedev, Zemčenko - Alexejev, Fedosejev, Kazakovcev

Belasí, ktorí nastúpili už aj s novou posilou Marekom Svatošom a uzdraveným českým útočníkom Michalom Vondrkom, začali pomerne ustráchane. V úvode kopili nepresnosti, nevychádzali im kombinácie a kým sa dostali do tempa, prehrávali 0:1. V 3. minúte Ketov od pravého mantinelu napálil do Janusa, od ktorého sa puk odrazil priamo na hokejku nekrytého Kazionova a ten poslal hostí do vedenia. Následne Bergfors dvakrát preskúšal pozornosť Janusa, brankár Slovana bol na mieste. Hráči Severstaľu vysokým napádaním narúšali súperovi rozohrávku a domáci sa tak len s veľkými problémami dostávali do útočného pásma.

Prvú sľubnú streleckú príležitosť si utvorili až v 9. minúte, keď po Bližňákovej prihrávke pálil z medzikružia Miklík, v poslednej chvíli mu dal do strely hokejku jeden z protihráčov. Tento moment prebral Čadovu družinu a hra sa postupne vyrovnala. V 14. minúte sa Bartovič natlačil pred Košečkina, tiesnený nedokázal presne zakončiť. Následne Vondrka hľadal pred bránkou Bližňáka, ktorého ale obrana hostí pokryla. Hralo sa pomerne čisto, prvé vylúčenie odpískali rozhodcovia až v závere tretiny, keď si na trestnú lavicu sadol Videll.

Slovan tak začal druhú časť presilovkou, v ktorej mal vyrovnanie na hokejke Vondrka, z uhla však pálil len do hornej žŕdky. V čase, keď sa domáci nadychovali k tlaku, prišla krutá sprcha v podobe druhého gólu Čerepovca. Pri vylúčení Ölveckého našiel Kazionov od zadného mantinelu úplne voľného Berdnikova a ten sa v ideálnej pozícii nemýlil - 0:2. Následne Mojžíš iba hákovaním zabránil hosťom v strelení tretieho gólu. V 29. minúte musel Janus zasahovať proti delovka Rjazanceva, na druhej strane sa po prihrávke Vondrku tiesnený Kukumberg pred bránkoviskom nedostal k dôraznejšiemu zakončeniu. Hra nabrala spád, v rýchlom slede pálil bez prípravy Kytnár, na opačnom konci klziska sa Zemčenko spoza bránky pokúšal zasunúť puk do siete, Janus bol pozorný. Hoci pomer striel bol vyrovnaný, hostia sa v ofenzíve prezentovali väčšou kreativitou ako slovanisti. Ukázali to aj v 37. minúte, keď po akcii Ketova sa na útočnej modrej čiare uvoľnil obranca Rjazancev a tvrdou strelou pomedzi betóny tretíkrát prekonal Janusa.

Až na začiatku tretej tretiny dala o sebe vedieť nová akvizícia domácich Svatoš, jeho strelecký pokus bol ale zrazený a Košečkin ho hravo zneškodnil. Hra sa však naďalej odvíjala podľa nôt hostí. V 44. minúte Ketov nastrelil v dobrej šanci len bočnú sieť, o pár sekúnd neskôr Janus ukázal svoje umenie pri zakončení Berdnikova. V 46. minúte vystrelil z otočky v dobrej pozícii Preisinger, Košečkin si držal čisté konto. Vzápätí sa tomu istému hráčovi nepodarilo prepasírovať puk do siete po prihrávke Daňa. V 50. minúte mohol zvýšiť náskok Severstaľu Zemčenko, osamotený z ľavého kruhu však pálil vysoko nad. V 55. minúte predviedol svoju druhú rýchlu akciu Svatoš, ale ani on neodklial Košečkinovo čaro. Hostia tak dokráčali k pohodlnému víťazstvu a v tabuľke odskočili šiestemu Slovanu na rozdiel šiestich bodov.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Aj my sme sa na zápas svedomito pripravili, keďže stále bojujeme o účasť v play off. V žiadnom prípade sa hráčom nedá uprieť snaha a bojovnosť. Bohužiaľ, zvlášť v obrannej činnosti nám dnes chýbala sila a agresivita. Hrali sme dlhé striedania a sily, ktoré sme minuli v obrane, nám potom chýbali v útoku, najmä pri zakončení. Veľmi pozitívne bolo, že hráči za nepriaznivého stavu zápas nezabalili a bojovali až do konca."

Andrej Nazarov, tréner Severstaľu: "Na tento zápas sme sa veľmi dôkladne pripravovali, keďže Slovan je naším priamym konkurentom v boji o 5. miesto v tabuľke Západnej konferencie. Po dnešnom víťazstve si trúfam vyhlásiť, že účasť v play off už máme na 90 percent istú. Nemôžem povedať, že Slovan je náš obľúbený súper, je to silný tím, ktorý hral v posledných 6-7 zápasoch veľmi dobre. Treba priznať, že dnes sme mali aj šťastie."

Michal Vondrka, útočník Slovana: "Ťažko povedať, prečo nám to proti Čerepovcu nejde. Oni hrajú rýchly, jednoduchý, agresívny hokej a dobre korčuľujú. V každej lige sú asi nejaké tímy, ktoré sedia viac a ktoré menej. Škoda nastrelenej žŕdky na začiatku druhej tretiny, keby to tam padlo, možno by sa ten zápas zlomil v náš prospech."
Marek Svatoš, nová posi

la Slovana: "Atmosféra bola vynikajúca, diváci nás tlačili dopredu. Škoda, že nám to dnes nevyšlo. Súper hral veľmi dobre v obrane a využil tých zopár chýb, ktoré sme mu ponúkli."

Milan Bartovič, útočník Slovana: "Dnes nám to vôbec nevyšlo. Nemyslím si, že by nám súper nesedel, len nám chýbala agresivita, sila, dobré korčuľovanie, ktoré nás pri predošlých víťazstvách zdobili. Aj sme si vypracovali nejaké šance, ale neboli vyložené."