Polícia obnovila vyšetrovanie bezpečnostnej previerky Lipšica, trestné oznámenie podala opozícia

TA3 TASR
13.12.2022 15:44

Polícia sa opätovne zaoberá podnetom na trestné stíhanie vo veci bezpečnostnej previerky špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. O obnovení v predchádzajúcom období odmietnutého trestného stíhania informoval na sociálnej sieti líder hnutia Republika Milan Uhrík.

Polícia obnovila vyšetrovanie bezpečnostnej previerky Lipšica, trestné oznámenie podala opozícia
TASR/Michal Svítok

Procesné úkony vo veci vyšetrovania bezpečnostnej previerky vrcholového predstaviteľa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) potvrdil aj hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Michal Szeiff.

"Môžeme potvrdiť, že zo strany Krajskej prokuratúry v Bratislave bol na Odbor kriminálnej polície KR PZ v Bratislave vrátený vyšetrovací spis v súvislosti s vami uvedeným prípadom, a súčasne boli uložené konkrétne pokyny na vykonanie procesných úkonov. Bližšie sa k priebehu vyšetrovania vyjadrovať v súčasnosti nebudeme," uviedol Szeiff.

Uhrík na sociálnej sieti počas víkendu informoval, že vypovedal na polícii, obnovenie prípadu spojil s možným politickým vydieraním voči Sme rodina, týkajúcim sa hlasovania o vyslovení nedôvery vláde.

O pochybnostiach, súvisiacich s dodržaním procesného postupu pri udelení bezpečnostnej previerky špeciálnemu prokurátorovi informovali médiá na začiatku roka 2022. Opozícia v tomto prípade podala trestné oznámenie.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok