Molnár v Nitre končí. Smeruje do kanadskej juniorskej OHL

ta3 TASR
12.12.2022 16:02

Slovenský hokejový útočník Ondrej Molnár ukončil pôsobenie v HK Nitra. Jeho kariéra bude pokračovať v drese Erie Otters v kanadskej juniorskej súťaži OHL. Nitriansky klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Molnár v Nitre končí. Smeruje do kanadskej juniorskej OHL
TASR - Jakub Kotian

"Ondreja uvoľňujeme do kanadskej juniorskej súťaže. Veľmi nás to mrzí, pretože už roky sa snažíme dávať mladým hráčom veľký priestor v A-tíme, častokrát aj na úkor lepších výsledkov. Bohužiaľ, súčasný model súťaže s priamym zostupom a naše zlé postavenie v tabuľke nám nedáva priestor na trpezlivosť, ktorú sme doteraz vždy s mladými hráčmi mali. Preto sme umožnili Ondrejovi odchod do kanadskej juniorskej súťaže, v ktorej bude viac vyťažovaný, ako by tomu bolo u nás. Želáme mu, aby si splnil cieľ tejto sezóny byť draftovaný. Sme presvedčení, že sa mu to podarí," uviedol HK Nitra v stanovisku na oficiálnej stránke. Molnár nastúpil v doterajšom priebehu extraligovej sezóny do 22 zápasov, v ktorých získal 5 kanadských bodov za 2 góly a 3 asistencie.

Pôsobisko zmenil necelý týždeň po tom, čo na seba negatívne upozornil incidentom na stredoškolskom florbalovom turnaji. Stanovisko k nemu zaujali aj trénerský štáb reprezentačnej "dvadsiatky" a vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktorí s ním nepočítajú do záverečnej prípravy SR "20" pred MS tejto  vekovej kategórie.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok