Ministerstvo obrany predalo nehnuteľnosti za 3,5 milióna

SITA
26.1.2013 10:05

Ministerstvo obrany predalo v minulom roku nehnuteľný majetok za viac ako 3,5 milióna eur. Peniaze z predaja prebytočných stavebných objektov a pozemkov sú príjmom štátnej pokladnice.

Ministerstvo obrany predalo nehnuteľnosti za 3,5 milióna
SITA

„Rezort obrany prekročil v minulom roku svoj pôvodný plán príjmov z predaja prebytočných nehnuteľností o viac ako 1,5 milióna eur. Navyše sme do septembra 2012 boli jediným ministerstvom, ktoré s cieľom maximalizovať výnosy, využíva pri predaji nehnuteľného majetku aj elektronické aukcie,“ uviedol minister obrany Martin Glváč.

Zbavením sa prebytočných nehnuteľností ministerstvo obrany ušetrí na prevádzkových nákladoch. Predaj takého majetku je pritom dlhodobý a administratívne náročný proces. V súčasnosti má rezort obrany niekoľko objektov, ktoré sú prebytočnými už dlhšiu dobu, ale proces ich predaja sa ešte neskončil. Od apríla 2012 rozhodol minister Glváč o prebytočnosti ďalších 80 vojenských objektov. Časť z nich bezodplatne prevedú do správy iných štátnych rozpočtových organizácií. Zvyšné objekty po vyčíslení ich hodnoty ponúknu na predaj.

Ministerstvo obrany je povinné s prebytočným nehnuteľným majetkom nakladať podľa zákona o správe majetku štátu a zákona o prevode vlastníctva nehnuteľného majetku vo vlastníctve Slovenskej republiky na obec alebo vyšší územný celok. Prebytočný majetok predáva formou osobitných ponukových konaní a elektronických aukcií. Aktuálne ponuky osobitných ponukových konaní a elektronických aukcií má Ministerstvo obrany zverejnené na www.mosr.sk a na www.ropk.sk.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok