Járg prekvapil fanúšikov a nastúpil za Kladno. 50-ročný útočník si pripísal dve asistencie

ta3 TASR
12.12.2022 09:08

Český hokejista Jaromír Jágr nečakane nastúpil v nedeľu v extraligovom zápase Kladna proti Libercu (3:7). Päťdesiatročný útočník absolvoval svoj prvý súťažný duel po dlhých 230 dňoch, vo štvrtom útoku odohral viac ako 15 minút a zaznamenal dve asistencie.

Járg prekvapil fanúšikov a nastúpil za Kladno. 50-ročný útočník si pripísal dve asistencie
TASR - Pavel Neubauer

Štart majiteľa klubu pritom nebol plánovaný, rozhodol sa nastúpiť pre virózu, ktorá vypukla v kabíne Kladna. Českému klubu povolilo vedenie súťaže preložiť si piatkový zápas s Pardubicami, v nedeľu už odklad zamietlo. "Môj štart nebol dopredu plánovaný. V sobotu sme mali na tréningu dvanásť hráčov, hrozila nám kontumácia a nechcel som, aby k nej došlo," opísal dôvody prvého štartu v sezóne Jágr, ktorý vo februári budúceho roka oslávi 51. narodeniny.

Jágrovi sa podarilo v zápase dvakrát asistovať. Najskôr v  37. minúte po strele hokejového veterána znížil na 2:3 Matyáš Filip a v 56. minúte prihral legendárny útočník na gól Mateja Berana. "Zbytočne sme si to u nás v tretine komplikovali a robili chyby. Hru musíme zjednodušiť a hrať zodpovednejšie," povedal Jágr, ktorý nastúpil na zápas prakticky bez tréningu. Podľa jeho slov však nepociťoval problémy s fyzickou pripravenosťou. "Na ľad chodím občas ako tréner, ale inak je ťažké chodiť s mužstvom, pretože som 21. alebo 22. hráč. Akurát by som narušil tréning, čo by nebolo dobré, takže som netrénoval. Fyzicky sa cítim dobre," uviedol pre hokej.cz dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára v drese Pittsburghu Penguins.

Ďalšie štarty druhého najproduktívnejšieho hráča v dejinách zámorskej NHL sú otázne. Výrazne im však nahráva zranenie skúseného útočníka Kladna Jakuba Klepiša, ktorý si zlomil nohu. "Vyzerá to, že bude mimo zhruba mesiac a pol. Musíme si poradiť," dodal Jágr.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok