VIDEO: Nákupné stredisko na okraji Moskvy zachvátil požiar. Vyžiadal si jednu obeť, príčinu zisťujú

VIDEO: Nákupné stredisko na okraji Moskvy zachvátil požiar. Vyžiadal si jednu obeť, príčinu zisťujú
Zdroj foto: Twitter/Igor Sushko
Pri rozsiahlom požiari nákupného strediska na severnom okraji Moskvy zahynul jeden človek. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na záchranné zložky, podľa ktorých sa oheň rozhorel na ploche 18 000 metrov štvorcových. Požiar podľa záchranárov súvisel so zváračskými prácami na streche budovy, presnú príčinu určia experti po dohasení plameňov, napísal denník Kommersant.

Plamene podľa ruských médií zachvátili okolo 6:00 miestneho času (4:00 SEČ) predajňu OBI, ktorá je súčasťou obrieho nákupného strediska Mega v meste Chimki. Na mieste zasahovalo 141 hasičov, oheň však spôsobil kolaps časti budovy, čo sťažilo ich prácu. Pred 9:00 SEČ sa podarilo otvorený oheň uhasiť.

Obeťou požiaru sa stal pracovník ostrahy, niekoľko ďalších ľudí bolo zranených. Pri poslednej kontrole v predajni OBI v novembri 2021 úrady zistili bezmála 50 porušení predpisov požiarnej bezpečnosti, uviedli záchranné zložky.

Škody spôsobené požiarom môžu dosiahnuť 20 až 30 miliárd rubľov, uviedla tlačová služba ruského zväzu poisťovateľov. Podľa Kommersantu ide o najhorší požiar podobného objektu v histórii Ruska.

V nákupnom stredisku Mega boli pred ruskou inváziou na Ukrajinu najmä západné značky, ktoré však v súvislosti s vojnou oznámili odchod z Ruska. Podľa agentúry Reuters sa tu nachádzal aj jeden z prvých obchodov IKEA v Moskovskej oblasti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá