Twitter plánuje zvýšiť poplatok za overený účet. Musk je pripravený ísť do vojny s Apple

Twitter plánuje zvýšiť poplatok za overený účet. Musk je pripravený ísť do vojny s Apple
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Americká sociálna sieť Twitter plánuje zvýšiť cenu svojho produktu Twitter Blue, modrej ikony, ktorá označuje overený profil. Informuje o tom Reuters.

Poplatok sa má zvýšiť na 11 USD (10,45 eura) mesačne zo 7,99 USD, ak sa platí prostredníctvom aplikácie pre iPhone, a na 7 USD pri platbe na webovej stránke siete, uviedol to v stredu (7. 12.) večer portál Information s odvolaním sa na zdroj oboznámený s plánmi.

Tento krok je pravdepodobne reakciou na poplatok v rámci aplikácií v operačnom systéme iOS spoločnosti Apple. Elon Musk, ktorý sa stal vlastníkom Twitteru v októbri, plánuje spustiť overenú službu mikroblogovacej stránky s rôznymi farebnými šekmi pre jednotlivcov, spoločnosti a vlády po tom, ako jej prvý neúspešný štart viedol k nárastu užívateľov, ktorí sa na platforme vydávali za celebrity a značky.

Musk sa v sérii tvítov minulý týždeň sťažoval na viaceré opatrenia spoločnosti Apple vrátane 30-percentného poplatku, ktorý výrobca iPhonov účtuje vývojárom softvéru za nákupy v aplikácii. Zverejnil tiež odkaz, v ktorom naznačil, že je ochotný "ísť do vojny" s Apple namiesto platenia provízie.

Musk sa neskôr stretol s generálnym riaditeľom Apple Timom Cookom a následne na Twitteri napísal, že nedorozumenie týkajúce sa odstránenia Twitteru z obchodu s aplikáciami Apple bolo vyriešené.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá