Ďuriš Nicholsonová nechce, aby bol jej projekt politický planktón. Má ambíciu stať sa vládnou stranou

Ďuriš Nicholsonová nechce, aby bol jej projekt politický planktón. Má ambíciu stať sa vládnou stranou
Zdroj foto: TASR - Jaroslav Novák
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová pracuje na novom politickom projekte už niekoľko mesiacov. Politická strana či hnutie z neho vznikne vtedy, ak bude istota, že nepôjde o "politický planktón", ale o reálnu alternatívu. Pre TASR zároveň europoslankyňa uviedla, že aktuálne je v projekte približne 70 ľudí, medzi nimi bývalý predstaviteľ SaS Jozef Mihál či Ábel Ravasz, ktorý pôsobil v Moste-Híd.

"Nový politický projekt dávame dokopy už niekoľko mesiacov, ale o tom, či z toho vznikne politická strana alebo hnutie, sa rozhodneme až vtedy, ak budeme mať istotu, že nepôjde o ďalší politicky planktón, ale o reálnu alternatívu pre sklamaných a frustrovaných voličov, ktorí dnes nemajú koho voliť," priblížila Ďuriš Nicholsonová s tým, že majú ambície získať dvojciferné číslo a stať sa vládnou stranou.

Malo by ísť o stredovú stranu. V projekte má približne 70 ľudí, sú medzi nimi vedci, podnikatelia, lekári, učitelia, odborníci na právny štát, sociálnu oblasť či reformu regiónov. "Spomeniem Jozefa Mihála, Ábela Ravasza a mnohých ďalších, ktorých chceme začať verejne predstavovať, keď na to bude ten správny čas," doplnila europoslankyňa. O forme spolupráce rokujú s lídrom mimoparlamentnej ODS Pavlom Mackom, ako aj s ďalšími subjektmi.

Ďuriš Nicholsonová odišla zo strany SaS v roku 2021 po tom, ako sa dostala pre eurofondy do konfliktu s vicepremiérkou a šéfkou Za ľudí Veronikou Remišovou.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá