Zlyhanie v Katare neostáva bez následkov. Bierhoff končí na poste šéfa Nemeckého futbalového zväzu

Zlyhanie v Katare neostáva bez následkov. Bierhoff končí na poste šéfa Nemeckého futbalového zväzu
Zdroj foto: AP Photo/Matthias Schrader
Riaditeľ Nemeckého futbalového zväzu Oliver Bierhoff v pondelok rezignoval zo svojej funkcie. K tomuto kroku pristúpil v reakcii na neúspech nemeckej reprezentácie, ktorá vypadla v skupinovej fáze na druhých MS za sebou. Bierhoff opustil DFB po osemnástich rokoch.

Nemci prekvapivo prehrali na MS v Katare s Japonskom 1:2 a po remíze 1:1 so Španielmi im nestačili ani tri body zo záverečného duelu E-skupiny proti Kostarike (4:2). Účasť v osemfinále im ušla o skóre. Tento neúspech budú analyzovať tréner Hansi Flick a viceprezident zväzu Hans-Joachim Watzke.

"Nechávam priestor na napredovanie novým smerom. Niektoré naše riešenia neboli tie pravé a nikto ich neľutuje viac než ja," citovala Bierhoffa agentúra DPA. "Za štyri roky sme nedokázali stavať na úspechoch z minulosti a nedali sme fanúšikom dôvod na radosť," dodal funkcionár, ktorý zastával pozíciu riaditeľa od roku 2018. Od svojho príchodu do zväzu v roku 2004 bol pri nemeckom triumfe na MS v Brazílii 2014 a šiestich účastiach v semifinále na MS a ME za sebou. Meno jeho nástupcu zatiaľ nie je známe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá