Na urgentnom príjme v Bratislave napadli záchranára a udreli ho do tváre

Na urgentnom príjme v Bratislave napadli záchranára a udreli ho do tváre
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Na oddelení urgentného príjmu (OUP) v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) vo štvrtok napadli záchranára. Útok sa riešil aj s políciou. Informovala o tom hovorkyňa NÚDCH Dana Kamenická.

"V NÚDCH, žiaľ, sledujeme stupňujúcu sa agresivitu zo strany návštevníkov nemocnice," skonštatovala. Pri štvrtkovom útoku podľa nej strhli záchranárovi respirátor a udreli ho do tváre.

Na OUP sa majú zdravotníci s agresívnym správaním stretávať pravidelne. "Chcem ubezpečiť všetkých rodičov, že pre nás je každé dieťa dôležité a rovnako dôležité je, aby každé dieťa na urgentnom príjme dostalo zdravotnú starostlivosť včas, bez omeškania," priblížil riaditeľ NÚDCH Peter Bartoň.

Každý pacient preto podľa neho prechádza triedením, pri ktorom sa identifikujú rizikové stavy s vysokou prioritou. "Každé dieťa prechádza triediacim pracoviskom, kde sa určí naliehavosť ošetrenia. Prosíme preto rodičov, aby zdravotníkom dôverovali a rešpektovali ich inštrukcie. Násilie v týchto situáciách rozhodne nikomu nepomôže, ani rodičom a ani zdravotníkom," dodal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá