Premiér sa pýta, ako je možné, že sa za tri mesiace stal zo Sulíka, ktorý podporoval vládu a chcel byť konštruktívnou opozíciou, človek, ktorý sa chystá opäť povaliť demokratickú protikorupčnú vládu. Odmieta argumenty, ktorými SaS odôvodnila svoj návrh. Heger v tejto súvislosti pripomenul, že viaceré reformy vlády ocenila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová v správe o stave republiky.
Poukázal tiež na to, že pod návrh na vyslovenie nedôvery vláde sa SaS podpísala s expremiérom Petrom Pellegrinim (nezaradený). Sulíkovmu kroku nerozumie a verí, že sa vráti z kratšej cesty späť. Podľa premiérových slov mu už nikto neuverí, že nechce vládnuť s Hlasom-SD. Predseda vlády ani Matovič nepovedali, či by v prípade pádu vlády opätovne rokovali s SaS o zložení novej koalície so 76 poslancami.
Opozičná SaS vo štvrtok podala návrh na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde. Sulík vyhlásil, že vláda nedokáže riešiť problémy ľudí a že prestala bojovať proti mafii a korupcii. Ozrejmil, že pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze dodali podpisy aj nezaradení poslanci okolo Pellegriniho. Deklaroval, že 20 poslancov z klubu SaS bude hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde. Tvrdí, že s nikým zatiaľ nerokovali o tom, kto ako zahlasuje.
SaS podáva návrh na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde. Tvrdí, že nedokáže riešiť problémy ľudí
