Horná komora ruského parlamentu jednomyseľne schválila zákon o zákaze LGBTQ propagandy

30.11.2022 17:41

Rada federácie, horná komora ruského parlamentu, v stredu jednomyseľne schvália návrh zákona o zákaze "LGBTQ propagandy" v Rusku. Zákon musí pred nadobudnutím účinnosti ešte podpísať ruský prezident Vladimir Putin. Informujeme podľa správy z agentúry AP.

Poľsko
TASR/AP (Ilu)

Návrh zákona minulý týždeň takisto jednomyseľne schválila aj dolná komora ruského parlamentu — Štátna duma. Nový zákon výrazne sprísňuje legislatívu z roku 2013, ktorá zakazovala „propagovanie netradičných sexuálnych vzťahov“ medzi maloletými. Tento zákaz je teraz rozšírený aj na osoby vo veku od 18 rokov.

Nový zákon tiež zakazuje reklamu, správy v médiách a na internete, knihy, filmy a divadelné predstavenia, ktoré obsahujú takúto "propagandu". Rozširuje už aj existujúce obmedzenia, zakazujúce šíriť pred neplnoletými informácie o zmene pohlavia.

Porušenia zákona sa budú trestať pokutami a ak sa ich dopustia ľudia bez trvalého pobytu v Rusku, môže to viesť k ich vyhosteniu. Výška pokuty pritom môže dosiahnuť až dva milióny rubľov (približne 32.000 eur). Cudzinci môžu byť v prípade porušenia zákona pred vyhostením z Ruska 15 dní vo väzení.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok