Nedovolíme Putinovi, aby nám ukradol Vianoce, vyhlásil Kličko

Nedovolíme Putinovi, aby nám ukradol Vianoce, vyhlásil Kličko
Zdroj foto: TASR/AP
Úrady v Kyjeve plánujú v celom meste postaviť vianočné stromčeky bez svetiel a ukázať tak nezlomného ducha obyvateľov. Doprajú si ich napriek tomu, že mesto trápia výpadky elektriny po ruských útokoch na energetickú infraštruktúru krajiny. Informuje web britského denníka The Guardian.

"Nikto nám nezruší Nový rok ani Vianoce. Atmosféra Nového roka by tu mala byť," povedal starosta Kyjeva Vitalij Kličko pre tlačovú agentúru RBC-Ukraine. "Nedovolíme Putinovi, aby nám ukradol Vianoce," dodal. Stromčeky budú bez osvetlenia a dekoračných reťazí a nespotrebujú elektrinu, napísal na svojej stránke na Facebooku Sergej Kovalenko, šéf energetickej spoločnosti JASNO.

"Bude tu vianočno-novoročný stromček a bude maximálne energeticky zodpovedný, ale stále slávnostný pre nás všetkých," uviedol Kovalenko. Kličko upozornil, že pri vítaní Nového roka nebudú žiadne masové zhromaždenia ani koncerty, hoci taká je v Kyjeve tradícia. Vianočné stromčeky po celom meste zaplatia mestské podniky. Jeden bude aj na Sofiinom námestí v centre historickej štvrte Starý Kyjev.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá