Musk tvrdí, že Apple už prakticky neinzeruje na Twitteri, hrozí aj vyradením z App Store

TA3 ČTK
28.11.2022 21:36

Americká technologická spoločnosť Apple už prakticky prestala inzerovať na Twitteri, uviedol majiteľ tejto sociálnej siete Elon Musk. Apple sa tak zaradil po bok narastajúceho počtu spoločností, ktoré po zmene majiteľa nechcú na Twitteri platiť za reklamu. Apple navyše podľa Muska Twitteru pohrozil, že ho vyradí zo svojho obchodu s aplikáciami.

Musk tvrdí, že Apple už prakticky neinzeruje na Twitteri, hrozí aj vyradením z App Store
TASR/AP

"Spoločnosť Apple z veľkej časti prestala na Twitteri inzerovať. Nenávidí slobodu prejavu v Amerike?" pýtal sa Musk v zjavnej narážke na to, že Twitter kúpil s tým, že musí byť znova slobodnejší. Ako jeden zo svojich prvých krokov tiež rozhodol, že sa môže na platformu vrátiť bývalý americký prezident Donald Trump aj ďalší kontroverzní politici.

Práve z obáv, že by sa na Twitteri teraz mohlo objavovať viac závadných príspevkov od užívateľov, pretože ich Musk nechce toľko regulovať, už inzerciu na tejto sieti pozastavili koncern Volkswagen, automobilka General Motors alebo výrobca liekov Pfizer.

Spor medzi Applom a Muskom bude možno ale ešte ďalekosiahlejší. Musk totiž tvrdí, že mu Apple hrozí vyradením Twitteru zo svojho obchodu s aplikáciami App Store. Dôvod podľa neho firma neuviedla. Na otázku agentúry Reuters firma zatiaľ nereagovala. Musk, ktorý sa označuje za absolútneho zástancu slobody prejavu, nedávno uviedol, že sa spoločnosti masívne prepadli príjmy. Za to podľa neho môžu aktivisti, ktorí vyvíjajú tlak na zadávateľa reklamy. Príjmy z reklamy tvoria asi 90 percent príjmov firmy Twitter, majiteľa rovnomennej siete.

Musk, ktorý je aktuálne najbohatším človekom na svete, firmu Twitter kúpil na konci októbra za 44 miliárd dolárov. Následne rozpustil deväťčlennú správnu radu a stal sa jediným riaditeľom podniku.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok