Kyjev hostil siedmich ministrov zahraničných vecí, cieľom návštevy bolo vyjadriť Ukrajine podporu

ta3 tasr
28.11.2022 14:31

Ministri zahraničných vecí Estónska, Fínska, Islandu, Litvy, Lotyšska, Nórska a Švédska pricestovali v pondelok do Kyjeva na znak podpory Ukrajine. Informujeme na základe správy denníka The Guardian.

Kyjev hostil siedmich ministrov zahraničných vecí, cieľom návštevy bolo vyjadriť Ukrajine podporu
Twitter/Urmas Reinsalu

"My, ministri zahraničných vecí z Estónska, Fínska, Islandu, Litvy, Lotyšska, Nórska a Švédska, sme dnes v Kyjeve v plnej solidarite s Ukrajinou. Napriek spŕškam ruských bômb a barbarskej brutalite Ukrajina zvíťazí!" napísal šéf litovskej diplomacie Gabrielius Landsbergis na sociálnej sieti Twitter.

Fínsky minister zahraničných vecí Pekka Haavisto na Twitteri  písal o "bezútešnosti vojny" a vyjadril obdiv "odvahe a odhodlaniu" Ukrajincov pri "obrane svojej nezávislosti". "Ukrajinu budeme naďalej podporovať, kým to bude potrebné. Rusko musí zastaviť svoju útočnú vojnu a stiahnuť sa," napísal Haavisto.

Šéfka nórskej diplomacie Anniken Huitfeldtová zdieľala z návštevy v ukrajinskom hlavnom meste aj fotografie a uviedla, že Nórsko je solidárne s Ukrajinou.

"Späť v Kyjeve. Dnes som späť, aby som vyjadrila nórsku solidaritu s ukrajinským ľudom. Naša podpora Ukrajincom v ich oprávnenom boji za slobodu zostáva pevná," citoval Huitfeldtovú denník The Guardian.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok