Rusko schválilo zákon, ktorý obmedzuje činnosť za práva LGBTI+ ľudí

23.11.2022 16:15

Ruskí zákonodarcovia v stredu v kľúčovom druhom čítaní schválili návrh zákona, ktorý výrazne obmedzuje činnosti vnímané ako podpora práv LGBT v krajine. Informuje agentúra AP.

Senát v USA schválil zákon, ktorý chráni manželstvá osôb rovnakého pohlavia na federálnej úrovni
TASR/Michal Svítok

Zákon z roku 2013 zakazoval šírenie "propagandy v prospech netradičných sexuálnych vzťahov" pred neplnoletými osobami. Nový návrh zákona rozširuje zákaz šírenia takýchto informácií aj pred plnoletými.

Návrh zákona musí prejsť v Štátnej dume, dolnej komore ruského parlamentu, aj tretím čítaním. Potom ho musí scháliť horná komora parlamentu a potom ho musí podpísať prezident Vladimir Putin. Práve počas druhého čítania v Štátnej dume boli schvaľované hlavné dodatky, takže stredajšie schválenie predznamenáva hladké celkové schválenie.

Nový návrh zákona tiež zakazuje inzeráty, správy v médiách a na internete, knihy, filmy a divadelné predstavenia, ktoré obsahujú takúto "propagandu". Rozširuje aj existujúce obmedzenia o zákaze šírenia informácií o zmene pohlavia pred neplnoletými.

Porušenia zákona sa budú trestať pokutami a ak sa ich dopustia ľudia bez trvalého pobytu v Rusku, môže to viesť k ich vyhosteniu. 

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok