Štefanovove informácie o odpočúvaní desiatok poslancov sa nepotvrdili

Štefanovove informácie o odpočúvaní desiatok poslancov sa nepotvrdili
Zdroj foto: SITA
Informácie Igora Štefanova o odpočúvaní 40 poslancov sa nepotvrdili, informuje denník Sme. „Z dobre informovaného zdroja vieme, že s vedomím pána ministra Lipšica je odpočúvaných 40 poslancov Národnej rady, nielen opoziční, ale aj koaliční," vyhlásil svojho času.

"Pán minister Lipšic sa snaží sústrediť výkonnú moc do jedných rúk, bez škrupulí odpočúva, zbiera informácie o svojich politických protivníkoch ako aj o svojich koaličných partneroch a vytvára nátlak na každého, kto s ním nesúhlasí.“ dodal v marci 2011 vtedajší opozičný poslanec SNS Igor Štefanov.

Dialo sa to v čase, keď mala prokuratúra rozhodnúť o jeho zbavení imunity v kauze nástenkového tendra. Lipšica si poslanci predvolali aj na výbor. Prípad začal preverovať odbor osobitného určenia Generálnej prokuratúry, spis mal na starosti jeho riaditeľ Peter Šufliarsky.

Po dvoch rokoch prokuratúra po otázke Sme zverejnila, že ešte pred rokom vyšetrovanie zastavila. Nič sa nenašlo. „Bolo vydané rozhodnutie o odmietnutí veci, pretože z trestného oznámenia a získaných listinných dôkazov nevyplývalo podozrenie zo žiadneho trestného činu, teda nebol dôvod na začatie trestného stíhania vo veci,“ povedala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Vladimíra Gedrová. Rozhodnutie sa stalo právoplatné ešte v marci minulého roka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá