Djokovič úspešný na Turnaji majstrov v Turíne. Ako nasadená sedmička porazil Gréka Tsitsipasa

ta3 tasr
14.11.2022 23:49

Srbský tenista Novak Djokovič úspešne vstúpil do turnaja majstrov v Turíne. V červenej skupine v pozícii nasadenej sedmičky zdolal dvojku "pavúka" Gréka Stefanosa Tsitsipasa 6:4, 7:6 (4). Srb môže získať šiesty titul na záverečnom vrchole sezóny a vyrovnať tak rekordný zápis Švajčiara Rogera Federera.

Djokovičovi ideálne vyšiel úvod zápasu s Tsitsipasom, keď hneď v úvodnom geme prelomil podanie súpera a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu. Srb bol pri vlastnom servise suverénny, vo výmenách robil minimum nevynútených chýb.

Na začiatku druhého dejstva sa Tsitsipas po dvojchybách Djokoviča dostal k prvému brejkbalu. Srb ho však odvrátil a vyrovnal na 2:2. O osude setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom mal navrch Djokovič. Za stavu 6:4 premenil hneď prvý mečbal a nadviazal na semifinálový triumf nad Tsitsipasom z turnaja Masters 1000 v Paríži- Vo vzájomnej bilancii vedie už 10:2., pričom ťahá deväťzápasovú víťaznú šnúru.