Nadal prehral s debutantom. V Turíne ho zdolal Američan Fritz

ta3 tasr
13.11.2022 23:11

Americkému tenistovi Taylorovi Fritzovi vyšiel debut na turnaji majstrov. V dueli zelenej skupiny zdolal v Turíne najvyššie nasadeného Španiela Rafaela Nadala 7:6 (3), 6:1 a odplatil mu prehru zo štvrťfinále Wimbledonu. V úvodnom zápase skupiny zvíťazil Nór Casper Ruud nad Kanaďanom Felixom Augerom Aliassimeom 7:6 (3), 6:4.

Nadal odvrátil v prvom sete súboja s Fritzom tri brejkbaly, v tajbrejku však ťahal za kratší koniec. Začal ho dvojchybou, Američan následne pri svojom podaní odskočil Španielovi na 3:0 a náskok pretavil v zisk úvodného dejstva. Nadal robil v dôležitých momentoch priveľa nevynútených chýb.

V druhom sete prišiel za stavu 1:2 o servis a Fritz už šancu na zisk cenného skalpu z rúk nepustil. "Kľúčom k víťazstvu bol tajbrejk prvého setu, v ktorom som zahral výborne. V druhom dejstve som profitoval z dvojitého brejku. S výkonom som spokojný, podarilo sa mi presadiť mojou hrou," uviedol Fritz v prvom pozápasovom rozhovore.