NBA: Trápenie šampiónov pokračuje. Golden State Warriors prehrali štvrtýkrát po sebe

ta3 TASR
4.11.2022 11:02

Obhajcovia titulu v basketbalovej NBA Golden State Warriors prehrali štvrtý zápas v sérii, keď neuspeli na palubovke Orlanda Magic 129:130. Víťazov viedol Jalen Suggs s 26 bodmi, 9 z nich dal v záverečných dvoch minútach.

Orlando si pripísalo iba druhú výhru v sezóne a uzaviera Východnú konferenciu, no v tíme vládne spokojnosť, pretože sa ukazujú v dobrom svetle mladí hráči. Suggs má 21 rokov. Druhým najlepším strelcom bol s 22 bodmi Paolo Banchero, 19-ročná jednotka tohtoročného draftu. 

Devätnásť bodov pridal 21-ročný nemecký pivot Franz Wagner. "Toto je úžasný tím, zatiaľ robíme v tejto sezóne všetko správne. Máme za sebou ťažké zápasy, mnohé sme prehrali iba veľmi tesne. Chceme tu vytvoriť víťaznú kultúru, naučiť sa dotiahnuť stretnutia do víťazného konca a dnes sme to ukázali," tešil sa po stretnutí nadšený Suggs podľa AFP.

Warriors zatiaľ nenašli recept na triumf u súpera, prehrali všetkých päť duelov. "Pri bilancii 3:6 sa musíme pozrieť na všetko. Ja však hovorím, že hlavná príčina našich neúspechov je obrana. Nie je na takej úrovni, aby sme mohli víťaziť," sebakriticky priznal obranný špecialista Warriors Draymond Green.

Denver potvrdil pozíciu favorita v Oklahome City a vyhral o jedenásť bodov. Nikola Jokič si pripísal tretí triple double v sezóne 15 bodov, 14 asistencií a 13 doskokov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok