Michalovce majú nového trénera. Stal sa ním Roman Stantien

Michalovce majú nového trénera. Stal sa ním Roman Stantien
Zdroj foto: TASR - Pavel Neubauer
Novým hlavným trénerom hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce sa stal Roman Stantien. Vo funkcii nahradil Toma Coolena, ktorého vedenie v utorok odvolalo z funkcie. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Počas nasledujúcich dvoch domácich zápasov v piatok proti Slovanu Bratislava a v nedeľu s Nitrou ešte nebude nový kormidelník na striedačke, ale v pozícii pozorovateľa. Tím trénersky povedú doterajší asistenti Peter Kudelka a Dušan Devečka, ktorí pokračujú vo funkciách.

"Naša priorita bolo podpísanie trénera, ktorý pozná slovenskú extraligu a slovenských hráčov. Momentálne sme v štádiu, že si nemôžeme dovoliť, aby sa zoznamoval s prostredím. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo podpísať skúseného trénera akým je Roman Stantien. Veríme, že jeho adaptácia na nové prostredie prebehne rýchlo. Tréningový proces prevezme počas budúceho týždňa," uviedol športový manažér michalovského klubu Marek Mašlonka.

Pre 58-ročného Stantiena pôjde o tretie pôsobisko v slovenskej extralige. V nej už viedol tímy Slovana Bratislava a Popradu. Sezónu 2022/2023 začal na striedačke Vsetína, ktorý pôsobí v druhej najvyššej českej súťaži. V ročníku 2021/2022 ho doviedol do finále Chance ligy. V klube skončil v októbri 2022 po tom, čo jeho zverenci prehrali sedem z uplynulých ôsmich zápasov.

Hráči Michaloviec majú po 14 zápasoch bilanciu šesť víťazstiev a osem prehier. Tím je na priebežnom 5. mieste so ziskom 20 bodov. Z uplynulých 11 zápasov zvíťazil iba v troch. V predošlom dueli Michalovce uspeli  na ľade tabuľkového suseda Spišskej Novej Vsi 4:1.

Ide o druhú trénerskú zmenu v prebiehajúcej extraligovej sezóne. K prvej sa 10. októbra odhodlali v Banskej Bystrici, ktorej tím po ukončení spolupráce s Fínom Anttim Karhulom prevzal jeho dovtedajší asistent Rudolf Jendek.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá