Policajti zadržali medzinárodne hľadaného muža. Zavaril si krádežou v hodnote päť eur

ta3
2.11.2022 17:11

Policajti zadržali 43-ročného Srba, ktorý vystupoval ako Chorvát, v pondelok popoludní. Policajná hliadka muža riešila kvôli krádeži v jednom zo seredských obchodných domov. Cudzinec si kvôli tovaru v hodnote necelých 5 eur poriadne zavaril. Policajtom predložil chorvátsky občiansky preukaz, ktorý bol už na prvý pohľad podozrivý. Lustráciou policajti zistili, že muž je Srb a je hľadaný Interpolom za majetkovú trestnú činnosť, informovala Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Policajti zadržali medzinárodne hľadaného muža. Zavaril si krádežou v hodnote päť eur
Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

Policajtom navyše vydal aj priesvitné plastové vrecúško s bielou kryštalickou látkou, o ktorej uviedol, že by malo ísť o pervitín a tiež zelenú sušinu obalenú lepiacou páskou. Zaistené predmety polícia zaslala na expertízu na KEÚ.

Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky, a prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Polícia zároveň rieši mužovu extradíciu, a teda vydanie zločinca cudziemu štátu, na území ktorého sa dopustil trestného činu. V súčasnosti je muž umiestnený v galantskej CPZ.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok