Zaujímavý vývoj kariéry Španiela Alcaraza. V Bazileji zvíťazil nad o 12 rokov starším súperom

ta3
28.10.2022 23:06

Španielsky tenista Carlos Alcaraz vyhral koncom septembra v New Yorku svoju prvú grandslamovú trofej a stal sa najmladšou svetovou jednotkou histórie. Potom však prekvapujúco vypadol na turnaji v Astane hneď v prvom kole, no v Bazileji mu to ide o poznanie lepšie. O 12 rokov staršieho krajana Pabla Careňa Bustu zdolal aj v ich druhom vzájomnom zápase a opäť proti nemu nestratil ani set. Favorit vyhral za necelú hodinu a trištvrte 6:3, 6:4 a postúpil do semifinále.

V ňom vyzve 22-ročného vo forme hrajúceho Kanaďana Felixa Augiera Aliassima. Svetová deviatka oslavovala na oboch predchádzajúcich turnajoch titul a za tretím v poradí zatiaľ suverénne kráča aj v Bazileji. 38-meho hráča sveta, Kazacha Alexandra Bublika, vyprevadil z kurtu za 73 minút výsledkom 6:3, 6:3. Pre Augiera Aliassima to bola pritom už 11ta výhra po sebe.