Prezidentka reagovala na útok na LGBTI+ pár: Nenávistné prejavy nesmieme tolerovať

TA3 TASR
27.10.2022 19:10

Nenávistné útoky nesmieme tolerovať ani v ich počiatočnej verbálnej podobe, aby sme predchádzali útokom, aký sa stal aj v Nitre. Na sociálnej sieti to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová v reakcii na útok na LGBTI+ pár.

Čaputová prijíma kandidátov na uvoľnené ministerské posty po odídencoch zo SaS
TASR/Jaroslav Novák

Hlavu štátu mrzí, že vo štvrtok, keď si prezident Islandu Gudni Thorlacius Jóhannesson uctil obete teroristického útoku na Zámockej ulici v Bratislave, sa dozvedeli o ďalšom útoku na pár v Nitre. 

"Island je pre nás inšpiráciou aj v otázke rovnosti a rovnoprávnosti. Už od roku 1996 majú schválené registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia, ktoré schválili ako štvrtá krajina na svete," uviedla Čaputová.

Poukázala na to, že sa prezidenta pýtala, aké majú skúsenosti s takouto právnou úpravou. "Uistil ma, že to nijakým spôsobom neohrozuje tradičnú rodinu a nemá žiaden praktický dosah na majoritu," povedala. Ako priblížila, s islandským prezidentom sa zhodujú, že rovnoprávnosť a ochrana menšín je v záujme celej demokratickej väčšiny.

Polícia vyšetruje útok na chlapca, ktorý na lavičke v Nitre pobozkal druhého muža. Po útoku skončil napadnutý chlapec v nemocnici, kde podstúpil operáciu. Trestné oznámenie prijala polícia 23. októbra.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok