Janočko sa po 13 rokoch vrátil na Slovensko do Michaloviec

Janočko sa po 13 rokoch vrátil na Slovensko do Michaloviec
Zdroj foto: SITA
Druholigový futbalový klub MFK Zemplín Michalovce získal do svojich služieb 56-násobného slovenského reprezentanta Vladimíra Janočka. S 36-ročným stredopoliarom podpísali Michalovčania zmluvu na jeden a pol roka. Janočko bude hrať na Slovensku po dlhých trinástich rokoch, naposledy pôsobil v rakúskom Leopoldsdorfe.

"Hlavný dôvod jeho angažovania je ten, že naši mladí hráči sa pri ňom veľmi veľa naučia. Po Dubnici máme druhé najmladšie mužstvo v súťaži a jeho skúsenosti sa nám zídu. Navyše je to výborný futbalista," vysvetlil pre denník Korzár predseda predstavenstva MFK Zemplín Igor Šoltinský.

Janočko hral na jeseň 1997 v hlavnej fáze Ligy majstrov za 1. FC Košice aj so súčasným michalovským trénerom Albertom Rusnákom. Práve kouč má najväčšiu zásluhu na jeho príchode do metropoly Zemplína. "Raz sme spolu debatovali a Alberta som sa zo žartu spýtal, či nepotrebuje posilu do mužstva. On to však zobral vážne a potom som musel aj ja, tak som teraz tu. Nemusel som nad jeho ponukou dlho rozmýšľať. Michalovce majú smelé ambície a ja som bol zvyknutý v takých kluboch hrávať," uviedol pre KorzárJanočko.

V kádri MFK Zemplín bude Janočko najstarším hráčom. Počas kariéry hral okrem rodných Košíc aj za Škodu Xanthi, Austriu Viedeň, Red Bull Salzburg, FC Trenkwalder Admira a Leopoldsdorf. S Košičanmi bol dvakrát majstrom Slovenska, v Rakúsku oslavoval štyri tituly, v tejto krajine ho v roku 2002 vyhlásili za najlepšieho hráča tamojšej najvyššej súťaže a v roku 2003 získal ocenenie Futbalista roka na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá