ta3 tasr
21.10.2022 10:35

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si otvoril strelecký účet v NHL. Svojím premiérovým gólom v súťaži pomohol Montrealu k triumfu nad Arizonou 6:2, keď v 29. minúte zvýšil na 4:0 pre domácich. Vo veku 18 rokov a 204 dní sa stal najmladším Slovákom, ktorý skóroval v NHL, prekonal rekord Mariána Gáboríka z dresu Minnesoty (18 rokov, 235 dní).

Najvyššie draftovaný hráč tohto roku si v piatom vystúpení pripísal prvý bod v profiligovej kariére. Odohral 14:26 minúty, na konte mal aj jeden plusový bod, dve trestné minúty, tri strely na bránku a jeden bodyček. Presadil sa strelou zápästím po tom, ako získal puk v súperovej tretine.