Ľubomír Michalík odchádza z Portsmouthu

Aktualizované:
Tréner FC Portsmouth Guy Whittingham sa obáva, že rozhodnutie slovenského obrancu môže motivovať ostatných hráčov tímu k rovnakému kroku.

Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Ľubomír Michalík nepredĺžil platnosť svojej zmluvy o ďalší mesiac s anglickým treťoligovým klubom FC Portsmouth. Keďže "Pompey" sú v nútenej správe, klub si môže služby hráča zaistiť len na 30-dňové obdobie. Michalík vlani v decembri pri poslednom predĺžení platnosti kontraktu avizoval, že si chce v zimnom prestupovom období nájsť nový angažmán. Platnosť zmluva sa mu skončila 15. januára a tréner Portsmouthu Guy Whittingham sa obáva, že rozhodnutie slovenského obrancu môže motivovať ostatných hráčov tímu k rovnakému kroku. "Ľubo nám v závere minulého týždňa oznámil, že odíde. Nachádzame sa v neľahkej finančnej situácii, takže nie je ťažké pochopiť dôvody jeho rozhodnutia. Sme v stave, ktorý musíme rýchlo vyriešiť. Skúste sa vžiť do myslenia hráčov. Ak by ste mali zmluvu na mesiac a niekto vám ponúkne dlhodobý kontrakt, zrejme by ste sa zachovali rovnako," povedal kormidelník Portsmouthu Whittingham pre portál porthsmouth.co.uk.

Podľa oficiálnej webstránky FC Porthsmouth Michalík trénerovi povedal, že chce získať angažmán v zahraničí.

Podľa britských médií jeho ďalšie kroky povedú do Talianska. Bývalý hráč Senca, Boltonu Wanderers, Leedsu United a Carlisle United Ľ.
Michalík má na konte sedem štartov za A-tím SR a dal v nich dva góly. Naposledy reprezentoval v máji minulého roka v prípravnom dueli proti Poľsku (0:1). Do Porthsmouthu prišiel v polovici septembra 2012, za "Pompey" odohral 20 stretnutí a strelil 1 gól.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá