PR správa

Solitea dokončila akvizíciu 100 % podielu skupiny Gesteem a ďalej posilňuje svoju pozíciu v oblasti Business Intelligence

11.10.2022 00:00

Solitea získala 100 % podiel v spoločnosti Gesteem Society, a.s., ktorá je významným dodávateľom Business Intelligence (BI) BI riešení a dátových skladov v Českej a Slovenskej republike, popri tom pôsobí aj v Holandsku. Solitea touto akvizíciou ďalej posilňuje svoj tím a kompetencie v oblasti dátovej analytiky a napĺňa svoju víziu byť lídrom v dodávkach komplexných riešení digitalizácie moderných podnikov a inteligentných inštitúcií v strednej a východnej Európe.

Solitea dokončila akvizíciu 100 % podielu skupiny Gesteem a ďalej posilňuje svoju pozíciu v oblasti Business Intelligence
Solitea

„Segment dátovej analytiky považujeme za veľmi perspektívny. Pre stredne veľké a veľké spoločností je čoraz dôležitejšie prijímať strategické rozhodnutia na základe správneho vyhodnotenia dostupných dát,“ hovorí Martin Cígler, predseda predstavenstva spoločnosti Solitea. „V Českej a Slovenskej republike dnes patríme k lídrom na trhu v oblasti ERP riešení Microsoft Dynamics a Infor, ktoré nám otvárajú obrovský potenciál pre monitorovanie výkonnosti podniku. Preto do segmentu BI smerovali už akvizície spoločností BI Experts a Clever Decision. Akvizíciou Gesteemu rozširujeme svoju zákaznícku základňu a know-how a ďalej posúvame možnosti čo najlepšie obslúžiť svojich zákazníkov.“

Solitea patrí v stredoeurópskom regióne a na Balkáne medzi najväčších dodávateľov účtovných a podnikových informačných systémov (ERP) ako pre komerčný segment, tak aj pre štátne a neziskové organizácie. V Českej republike je najväčším lokálnym výrobcom účtovných a ERP systémov. Obsluhuje statisíce malých podnikateľov, ktorí využívajú cloudové služby iDoklad a Minimax, ponúka kompletný outsourcing miezd na kľúč a úspešne realizuje aj veľmi rozsiahle, na mieru pripravené projekty na domácom trhu aj v zahraničí – príkladom sú v Česku, napr. eRecept či v zahraničí implementácia informačného systému pre fínsku colnú správu TULLI. V Českej aj Slovenskej republike patrí medzi najvýznamnejších partnerov spoločnosti Microsoft.

„V oblasti riešení Business Intelligence a Security dlhodobo spolupracujeme s významnými zákazníkmi v oblasti financií, telekomunikácií, farmácie a výroby,“ dodáva Jan Skřivánek, spoluzakladateľ a obchodný riaditeľ Gesteem. „Solitea nám prináša obrovskú príležitosť byť silným a spoľahlivým partnerom pre našich zákazníkov, poskytnúť viac možností rozvoja pre našich zamestnancov a najmä ťažiť zo synergií, ktoré prináša veľkosť skupiny.“

„Víziou holdingu Solitea je prostredníctvom svojich produktov a riešení zjednodušovať podnikanie firmám všetkých veľkostí. Akvizícia skupiny Gesteem je len ďalším krokom v napĺňaní tejto vízie, strategickou investíciou, ktorá otvára nové trhy a nové príležitosti pre všetkých členov skupiny. Naviac, touto akvizíciou dostávame na palubu desiatky špičkových odborníkov a ja sa už dnes teším na spoločnú prácu,“ dopĺňa Petr Franc, výkonný riaditeľ divízie Enterprise & Public Solitea.

Z pohľadu zamestnancov, zákazníkov a obchodných partnerov spoločnosti Gesteem sa po akvizícii nič nemení, firmu aj naďalej riadi pôvodný manažment a činnosť spoločnosti zostáva bez zmien. Transakcia podlieha schváleniu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (je ekvivalentom pre Protimonopolný úrad SR). Čiastka transakcie je neverejná.

Solitea Solitea, a.s.

O spoločnosti Gesteem

Gesteem Society, a.s. je spoločne so svojimi dcérskymi spoločnosťami Gesteem BV, Gesteem CZ, a.s., a Gesteem Slovakia, s.r.o. moderná konzultačná softwarová spoločnosť špecializujúca sa na dátovú analytiku, integráciu a bezpečnosť. Svojim zákazníkom poskytuje komplexné služby od analýzy potrieb a návrhu cez vývoj a implementáciu riešenia, školenia až po podporu a rozvoj riešenia. Viac na www.gesteem.com.

O holdingu Solitea

Solitea, a.s., patrí k veľkým európskym dodávateľom ICT riešení. Spoločnosť má viac ako 1 500 zamestnancov v 7 krajinách a celosvetovo obsluhuje viac ako 260 000 zákazníkov v 35 štátoch. Solitea patrí dlhodobo k najrýchlejšie rastúcim IT spoločnostiam v regióne, za posledné tri roky medziročne vzrástla o viac ako 30 %. Solitea je najväčším výrobcom účtovných a ERP systémov v Českej republike a patrí tiež k významným dodávateľom na Slovensku. V roku 2022 očakáva konsolidované výnosy okolo 130 miliónov eur.

Spoločnosť uskutočnila v posledných rokoch desiatky významných akvizícií IT spoločností v Českej aj Slovenskej republike (napríklad Altus software, Aquasoft, Axiom, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Clever Decision, D3Soft, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Mainstream, Smart software, Tapeon, Techniserv IT, Vema, WBI) a tiež na Balkáne (Billans, MIT Informatika, OPAL, SAOP, Vasco).

Solitea dlhodobo posilňuje svoju pozíciu významného európskeho dodávateľa informačných technológií pre komerčné subjekty aj štátnu správu. Majoritnými vlastníkmi spoločnosti sú slovenská private equity spoločnosť Sandberg Capital a Martin Cígler. Viac na stránkach www.solitea.com.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok