Sezóna NHL odštartovala pražským dvojzápasom. Do 13. apríla čaká hokejistov nabitý program

10.10.2022 13:49

Po úvodnom pražskom dvojzápase medzi tímami San Jose Sharks a Nashville Predators, ktoré akončli 2:3 a 1:4 je v programe NHL niekoľko ďalších zápasov, ktoré spestria sezónu 2022/2023.

NHL:
Foto: TASR/AP

Súťaž odštartuje v utorok 11. októbra (v noci na stredu nášho času) v Severnej Amerike, no začiatkom novembra sa do Európy vráti v rámci ďalších dvoch duelov NHL Global Series. V kalendári opäť figurujú aj obľúbené zápasy pod holým nebom a chýbať nebude ani exhibícia All Stars.

Druhú dvojicu európskych zápasov NHL uvidí fínske Tampere, ktoré bude 4. a 5. novembra dejiskom súboja medzi obhajcom Stanleyho pohára Coloradom Avalanche a Columbusom Blue Jackets. Tradične nabitý kalendár, ktorý počíta s 82 zápasmi základnej časti pre každý tím, spestrí podujatie Winter Classic. V populárnom zápase pod holým nebom sa v bostonskom Fenway parku stretnú hráči domáceho tímu Bruins s Pittsburghom Penguins. 

V prírodných podmienkach sa bude hrať aj 18. februára v Caroline, ktorá v rámci Stadium Series nastúpi proti Washingtonu. Medzitým sa v domovskom stánku Floridy Panthers stretne ligová elita v exhibícii All Stars, jej súčasťou budú aj súťaže zručností.

Dlhodobá časť 106. sezóny NHL vyvrcholí 13. apríla 2023. Po nej bude nasledovať vyraďovacia časť so sériami hranými tradične na štyri víťazné zápasy. Presný dátum začiatku play off zatiaľ nie je známy, pravdepodobne pôjde o 16.-17. apríl.

Dôležité dátumy sezóny 2022/2023:

  • 7. a 8. októbra: Global Series v Prahe (San Jose - Nashville /1:4, 2:3/)
  • 11. októbra: štart základnej časti
  • 4. a 5. novembra: Global Series v Tampere (Colorado - Columbus)
  • 2. januára: Winter Classic (Fenway park, Boston - Pittsburgj)
  • 4. februára: Zápas hviezd (Live arena, Florida)
  • 18. februára: Stadium Series (Carter-Finley Stadium, Carolina - Washington)
  • 13. apríla: záver základnej časti
  • 28. júna: draft (Nashville)

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok