Slalom v Adelbodene pre Hirschera

13.1.2013 17:50

Rakúšan Marcel Hirscher sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu v rámci Svetového pohára 2012/2013 v alpských disciplínach vo švajčiarskom Adelbodene. Dvadsaťtriročný obhajca veľkého glóbusu triumfoval v treťom slalome v tejto sezóne po sebe a celkovo dosiahol svoje 16. prvenstvo na pretekoch SP.

Hirscher vylepšil svoj rekord zo Záhrebu zo 6. januára, na konte má momentálne 10 pódiových umiestnení bez prerušenia v slalome či obrovskom slalome. "Stavil som všetko na jednu kartu ako v pokri. Bola to naozaj super jazda. Podmienky tu boli od štartu až po cieľ rovnaké, takže sa mi ľahšie pripravovalo. Už v prvom kole mi to s výnimkou jednej chyby vyšlo skvele," povedal víťazný Hirscher pre laola1.at, ktorý obhájil v Adelbodene svoj vlaňajší triumf.

Na druhom mieste skončil s odstupom troch desatín sekundy Hirscherov krajan Mario Matt. Tretí bol taliansky líder po 1. kole Manfred Moelgg (+0,62 s). Ani v nedeľu sa nedarilo slovenským reprezentantom Adamovi a Andreasovi Žampovcom, ktorí nepostúpili do 2. kola. Dvadsaťdvaročný Adam skončil v 1. kole na 48. pozícii s odstupom na lídra 3,90 s. Jeho o tri roky mladší brat nedokončil prvú jazdu.

Výsledky - Svetový pohár 2012/2013 alpských lyžiarov - nedeľa - Adelboden (Švaj.):

Slalom mužov: 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:51,75 min, 2. Mario Matt (Rak.) +0,30 s, 3. Manfred Moelgg (Tal.) +0,62, 4. Ivica Kostelič (Chor.) +1,12, 5. Felix Neureuther (Nem.) +1,16, 6. Alexis Pinturault (Fr.) +1,19, .... v 1. kole: 48. Adam Žampa +3,90, Andreas Žampa (obaja SR) nedokončil 1. kolo - obaja nepostúpili do 2. kola