Deaflympijský výbor vyjadril rodinám obetí sústrasť. Nehodu mal spôsobiť ich generálny sekretár

Aktualizované:
Deaflympijský výbor vyjadril rodinám obetí sústrasť. Nehodu mal spôsobiť ich generálny sekretár
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Deaflympijský výbor Slovenska považuje nehodu na bratislavskej zástavke Zochova za neospravedlniteľné zlyhanie jednotlivca. Uviedol to jeho prezident Peter Birka. Nehodu mal spôsobiť generálny sekretár DVS Dušan Dědeček, upozornili portály tvnoviny.sk a noviny.sk.

Deaflympijský výbor vyjadril rodinám obetí nehody úprimnú sústrasť. "Výkonný výbor DVS intenzívne pracuje na ďalšom riadnom fungovaní DVS a najmä na tom, aby športovci so sluchovým postihnutím neboli ovplyvnení touto tragédiou," doplnil prezident.

Bližšie informácie k nehode neposkytol. "Vzhľadom na skutočnosť, že DVS ma iba sprostredkované mediálne informácie v tejto veci a z úcty k obetiam tejto tragédie a všetkých zainteresovaných osôb nám neprislúcha sa v tejto veci bližšie vyjadrovať," vysvetlil.

Výbor medzičasom vymazal Dědečkovu fotografiu aj zo svojej webovej stránky, dopoludnia v sekcii Členovia výkonného výboru ešte bola.

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá