Jakeš sa dostal celkovo na 6. priečku v Rely Dakar

Aktualizované:
Jakeš sa dostal celkovo na 6. priečku v Rely Dakar
Zdroj foto: SITA
Slovenský motocyklista Ivan Jakeš obsadil v 8. etape Rely Dakar 2013 vedúcej z argentínskej Salty do strediska San Miguel de Tucumán 3. miesto. Tridsaťdeväťročný pretekár z Brezovej pod Bradlom dosiahol sobotňajším pódiovým umiestnením svoj najlepší výsledok v tohtoročnej edícii a vďaka nemu sa dostal na 6. priečku celkového poradia.

Jakešov krajan Štefan Svitko do 118. kilometra figuroval medzi najrýchlejšími pretekármi na trati, na 56. km bol dokonca druhý. Lenže, spoločne s viacerými jazdcami, ktorí odštartovali na prvých pozíciách, po prejdení stanovišťa 4. medzičasu zle odbočil a musel sa vrátiť na správnu cestu. Toto nedorozumenie spôsobilo viacerým jazdcom veľké časové manko, čo sa prejavilo aj v poradí celkovej klasifikácie.

V sobotňajšej 8. etape triumfoval Španiel Joan Barreda Bort na stroji Husqvarna. Prvé miesto celkového poradia patrí Francúzovi Davidovi Casteuovi (Yamaha). Najväčší favorit podujatia, štvornásobný víťaz Rely Dakar Cyril Despres z Francúzska sa vrátil na 2. stupienok klasifikácie. Ivan Jakeš zo slovenského tímu NAD RESS Adventure je celkovo šiesty, Štefan Svitko z SLOVNAFT-Oraving tímu pre sobotňajšie "zablúdenie" klesol o dve pozície a je deviaty.

Organizátori Rely Dakar 2013 pre prudké dažde skrátili pôvodný 492 km dlhý meraný úsek pre motocykle na 131-kilometrovú "špeciálku", súťaž kamiónov sa pre nepriaznivé počasie v sobotu ani neuskutočnila. 

Rely Dakar 2012 - 8. etapa (Salta - San Miguel de Tucumán /Arg/, upravený meraný úsek 131 km pre motocykle) - sobota - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. Joan Barreda Bort (Šp.) Husqvarna 2:07:26 h, 2. Johnny Campbell (USA) Honda +7:04 min, 3. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM +7:57, ... 58. Štefan Svitko (SLOVNAFT-Oraving team) KTM /obaja SR/ +29:49 

Poradie po 8. etape - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. David Casteu (Fr.) Yamaha 19:56:33 h, Cyril Despres (Fr.) KTM +9:26 min, 3.Ruben Faria (Portug.) KTM +11:16, ...6. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM +26:22, 9. Štefan Svitko (SLOVNAFT-Oraving team) KTM /obaja SR/ +33:50

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá