Jágr pripustil možnosť, že už sa na ľad nevráti, chýba mu motivácia

Hviezdny hokejový útočník Jaromír Jágr pripustil možnosť, že sa už na ľad ako aktívny hráč nevráti. Päťdesiatročný majiteľ kladenského klubu to uviedol v rozhovore s ČTK a denníkom Sport. K návratu mu podľa jeho slov chýba motivácia, chuť i čas, pretože je zaneprázdnený starostlivosťou o chod extraligových Rytierov. Situáciu by ale mohla zmeniť akcia Winter Classic so zápasmi pod holým nebom.

Jágr je neustále s tímom, pri zápasoch pomáha trénerom na čele s Otakarom Vejvodom mladším zo striedačky, ale jeho návrat do zostavy v dohľade nie je. "To sa určite neblíži, vôbec. Aby som bol úprimný, ani nemám chuť. Jedine keby sa mal ešte konať Winter Classic, ktorý som sľúbil, tak by som sa asi musel prinútiť ísť hrať. Inak ma to vôbec neťahá späť," uviedol Jágr.

Zápasy pod holým nebom sa mali hrať v Špindlerovom Mlyne a tvárou akcie, ktorá bola dvakrát odložená kvôli pandémii koronavírusu, je práve Jágr. Podľa doteraz posledných informácií z polovice februára sa mal celý projekt presunúť do Prahy s tým, že hrať sa bude v decembri.

Zatiaľ však nie je nič potvrdené a Jágr aj preto nevylučuje, že už nebude hrať. "Je to možné. Ale ako hovorím, uvidím, ako to dopadne s Winter Classic. Napríklad ma to nakopne, vážne neviem. Ale popravde - momentálne nemám motiváciu a nemám ani chuť. Musel by som toho veľa obetovať. Stravou, regeneráciou, tréningom," vyhlásil Jágr.

Olympijský šampión z Nagana a dvojnásobný víťaz Stanley Cupu i majster sveta nastúpil naposledy 25. apríla v barážovom zápase s Jihlavou (6:3), po ktorom Stredočesi slávili udržanie medzi elitou. Za minulú sezónu odohral Jágr 48 zápasov a pripísal si v nich 21 bodov za osem gólov a 13 asistencií. Začiatkom augusta Jágr priznal, že sa necíti pripravený hrať a uviedol, že nemá čas sa dôkladne pripraviť. Vtedy však odhadoval, že do extraligy by znova mohol naskočiť v novembri alebo v decembri.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá