Rysy pripravili pre Slovan prvú prehru v sezóne. O víťazný gól sa postaral Vandas

30.9.2022 23:16

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v 5. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte Michael Vandas.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 40. Majdan (Nellis), 65. Vandas - 45. Gachulinec (Takáč, Fominych). Rozhodovali: Žák, Stano - Junek, Ordzovenský, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3900 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Podlipnik, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Žiak - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Hamráček - Tkáč, Bortňák, Novák - Šuty

Slovan Bratislava: Coreau - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian - Pecararo, Minárik, Haščák - Fominych, Harris, Takáč - Lukošík, Zigo, Matoušek - Šotek, Bezák, Török

Zaplnené tribúny, na ktorých bolo 3900 divákov, čakali na prvý gól až do záveru druhej časti, keď dve sekundy pred jej koncom otvoril skóre Juraj Majdan. Hostia vyrovnali v 44. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil Daniel Gachulinec. Pre majstrovských "belasých" to bola prvá prehra v sezóne. Po štyroch zápasoch majú na konte 10 bodov. Spišiaci nazbierali 6 bodov.